Yeni Dolama Baklava Örneği Yapılışı

evde-kolay-dolama-baklava-ornegi-yapimi

Dolamalı Baklava Örgüsü

Anlatımı da olan bu güzel çalışmayı öğrenerek çok güzel atkı modelleri yapabilirsiniz. Görüntüsü zincir örgü modeli gibi de görünen çalışmayı kullanarak çok güzel bebek örgüleri yapabilirsiniz. Örgü bebek süveter modeli yapmak için güzel bir örnek arıyordum. Bu güzel çalışma karşıma çıkınca dayanamadım sizlere de birkaç bilgiyle sunayım istedim.

Dolamalı baklave örneği olarak bilinen çalışma ile lif örgüsü dahi yapabilirsiniz. Şiş işi örgü modelinde örgüyü öğrenip, modeli kavradıktan sonra hemen örgü kazak modeli de yapmaya başlayacaksınız.

Hatta kendinizi tutamayacak örgü süveter modelini işlerken bu örneği kullanmak isteyeceksiniz. Benim aklıma bu örgü örneğini kullanarak çocuk örgüleri ve bebek örgü işleri de yapılabileceği geliyor.

Ama yine de siz modeli öğrenip, kendi bildiğiniz örgülerinizde de örneği kullanabilirsiniz. Dolamalı baklava örgü örneğini Rus bir kanalda buldum. Bayan gerçekten güzel yapmış ve anlatmış.

Örgü modelleri arasına kattığımız bu güzel çalışmayı atkı işlerinde kullanın derim bayanlar. Ben öyle yapacağım. Daha sonra örgü işi süveter modeli yapmayı planlıyorum. Kolay gelsin.

evde-kolay-dolama-baklava-ornegi-yapimi
Yeni Dolama Baklava Örneği Yapılışı

Anlatım yabancı olduğu için sesini kısarak izleyebilirsiniz. Ben genelde öyle yapıyorum. Modeli kolayca kavrayacaksınız. Kolay gelsin hanımlar.

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*