Yeni Örgü Halı Modelleri

1x1.trans
Yeni Örgü Halı Modelleri

Farklı Örgü Halı örnekleri

Evlerde pek çok yerde standart halı kullanılır fakat değişik renklerde ipleri bir araya getirerek yeni örgü halı modelleri yaratmak da mümkündür. Neredeyse bütün ev kadınları örgü örmeyi bilir ve akşamları televizyon karşısına oturduklarında ellerinde mutlaka bir örgü işi olur.

Örgü kadınlar için bir hobidir ve aynı zamanda terapidir. Bu nedenle sık sık el işi dergileri karıştırılır ya da internet üzerinden ilgili aramalar yapılır. Yeni modeller öğrenmek ve yeni fikirler edinmek için baş vurulan bu yol sayesinde çeşitli örgü modelleri ile karşılaşılır ve bunların arasında örgü halı ya da paspaslar da yer alır.


Örgü halılarda tığ da kullanılabilir fakat şiş kullanarak çok daha değişik modeller yaratmak mümkün olmaktadır. Kadınlar yeni örgü halı modelleri yaratırken tercih ettikleri modele göre yün ve şiş seçimi yapmalıdır. Kalın yünlerle ve kalın şişle örülen halılar daha büyük olacaktır ve daha seyrek bir dokuma elde edilecektir.

Sıkı bir halı olması isteniyorsa şiş ölçüsü iplik kalınlığından ince olmalıdır. Örgü halılar yuvarlak ya da kare olabildiği gibi dikdörtgen olarak da hazırlanabilir. Parçalar ayrı örülüp sonradan birleştirilebilir. Sakallı ip kullanılarak örüldüğünde standart halılar gibi kabartmalı bir hava yaratır.

Çeşit çeşit desenlerde örülebilecek bu halılar ev dekorasyonuna bambaşka bir hava katacaktır. İnternet ürerinden çeşitli renklerde ve desenlerde örgü halı modelleri bulmak mümkündür.

En İyi El İşi Askılı Bluz Modelleri 2016 başlıklı yazımızı arkadaşların okudu ve beğendi. Hadi sende bir göz at?

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*