YENİ ÖRGÜ PARMAKSIZ DANTEL ELDİVEN MODELİ YAPMAK

 

 

1

 

Parmaksız dantelli eldiven modeli

Son zamanlarda parmaksız eldivenler daha bir moda haline geldi. Hem görüntüsü hem de şıklığı ile günümüz gençleri artık normal eldivenleri bile kesip parmaksız eldivene dönüştürmeyi tercih ediyorlar. Hatta benim yeğenlerim de böyle yapmışlar ve kaçan ilmekler sonrası parmaksız eldivenlerini ben dikmek zorunda kalmıştım.

Yeni örgü parmaksız dantel eldiven modeli yapmak için paylaştığımız bu güzel çalışmayla alakalı videolu anlatımlar da paylaştım. Daha önce örgü parmaksız eldiven modellerinin türlerini çeşit çeşit paylaştığımı hatırlıyorum. Hemen bu yazımızın altında birçok güzel dantel parmaksız eldivenlere ulaşabilirsiniz.

Örgü parmaksız dantel eldivenler yaparak sizde kıyafetlerinize uyumlu olarak kullanabilirsiniz. Örgü parmaksız dantel eldiven örneklerini buldukça yine sizlere paylaşmaya devam edeceğim. Hemen altta yer alan çalışmaların benzerlerini sitemizde fazlaca bulabilir ve yararlanabilirsiniz.

Kolay yapılan örgü dantel eldivenlerin yapılışını anlatan çalışmalar sayesinde sizde çeşit çeşit modeller yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdi sizleri bu güzel çalışmanın detaylı anlatımı ile örnekleriyle birlikte baş başa bırakıyorum.

 

 

Parmaksız eldiven nasıl yapılır

Parmaksız eldiven yapımına ilişkin anlatımlı Derya hanımın programından bir kare. Bence beğeneceksiniz. Ben yararlandım ve aynısını yapamasam da, benzerini turuncu portakal renginde yapmayı denedim. İşinize yarayacağını düşündüğüm içinde buraya iliştirmek istedim hanımlar.

Son günlerde dikkatimi çekti parmaksız eldivenler daha çok tercih ediliyor. Bunun nedeni ise şöyle düşünüyorum. Bilgisayar kullanmak, dokunmatik telefon kullanmak gibi tüm işlemlerde eldivenle hassas dokunuş yapılamadığı için artık gençlerin elinde parmaksız örgü eldivenleri çokça kez görebilirsiniz.

Aslında mevcut eldivenleri makas ile uçlarını kesip de parmaksız eldivenler yapabilirsiniz. Ancak ilmek kaçacağı için ve bir zaman sonra kesilen eldiven artık laçkalaşacak ve kullanılamaz hali gelecek. Bu yüzden yine örgü parmaksız eldiven yapmak en doğrusu olacaktır.

kaynak : https://www.youtube.com/

 

Daha önce paylaştığımız DÜĞMELERDEN BİLEKLİK YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

1 Yanıt

  1. KPSS Türkçe Notları dedi ki:

    aradığım bir çalışmaydı çok teşekkür ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir