YENİ VE FARKLI BİR ŞAL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Ceyizlik-Tig-İsi-Sal-Modeli

Çeyizlik çok şık ve gösterişli bir şal modeli yapımı

Bugün sizlere çok şık ve gösterişli bir çeyizlik şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını verdiğim bu şal modeli çeyizler içerisine eklenmesi gereken çok hoş bir model.

Sizlere farklı şal modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yine tığ işi fıstık modelinin yer aldığı şık bir şal modelinin yapımını göstereceğim.

Tığ işi şal modeli ilk bakıldığı zaman biraz zorlayıcı gibi görünebilir. Aslında bu şal modelinin zorlayıcı bir tarafı yok. Burada şal modelini yapabilmek için her sırada ne yapılacağının çok iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekir.

Bu şal modeli detaylara dikkat edilerek yapılması gereken bir model. Bu nedenle de videolu anlatım içerisinde bu şalın yapımına dair bütün detaylar en ince ayrıntısına kadar açıklanmış. Bu sayede bu şal modeli kolaylıkla yapılabilir.

Çeyizlik şal modeli uç kısımdan başlanıp buraya bir model yapıldıktan sonra büyültülerek ilerleniyor. Her sırada yapılan arttırmalar ile şal modeli giderek büyültülüp üçgen bir görünüm alıyor.

Şal modelinin tamamında fıstıklar trabzan ve zincir tekniği kullanılıyor. Sadece sıralardaki detaylara dikkat etmek gerekir. Bu şal modelini özellikle burada olduğu gibi açık renk ipler ile yaparsanız daha güzel bir görünüm elde edilecek model kendisini daha iyi gösterecektir.

Çeyizlik tığ işi şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*