Yumurta Kolisinden Pembe Gül Yapılışı

 

 

0

 

En çok karşılaştığınız bir konuyla yine beraberiz. Evet hepimizin evinde malum yumurta tüketimi vardır. Aynı zamanda yumurtaları aldığımız ve geriye boşalınca kalan yumurta kolisi de vardır. İşte bu kolinin şekli itibariyle harika şeylerin yapıldığını görünce insan şaşırıyor.

Bu yazımda da yine sizlere kartondan çiçek yapmak adı altında güzel bir projenin kolay yapılışını sunmak istedim. Yumurta kolisinden çiçek yaparak evinizde sahte çiçek amaçlı vazolarınızı doldurabilirsiniz. Yapay çiçek yapımıyla ilgili konular hep ilgimi çekmiştir.

Anlatımlı olarak paylaşacağım çalışmayı ben evde kolayca yaptım. Eminim ki sizde eğlenerek ve zorlanmadan kısa sürede yapacak ve hemen kullanacaksınız. Yumurta kolisinin şekli itibariyle kesilmesi biraz zor olsa da alttaki gibi yuvarlak kısımları bize lazım olacak.

Malzemeler ;

  • yumurta kolisi.
  • makas.
  • sulu boya veya sprey boya.
  • yapıştırıcı.

malzemeler kolay. Hemen temin ettikten sonra yumurta kolisinin çukur kısımlarını kesip, çiçek şekline getirmek için yaprak yaprak kesilecek yerleri çizerek de kesebilirsiniz. Gelişi güzel de kesebilirsiniz. Ben direk kestim.

Sizde kesip hemen çiçek şeklini verebilirsiniz.

 

 

Yumurta kutusundan çiçek

yumurta-kolisinden-cicek-yapilisi

yumurta-kolisinden-cicek-yapilisi

Renk olarak istediğiniz renklere boyayabilir ve iç kısmına çiçeğin özü denilen bölgeyi de yapabilirsiniz. Papatya yapmaya çalıştım ve gri bir papatya elde ettim diyebilirim. Ama siz daha koyu renkler kullanarak güzel çiçek çalışmaları elde edebilirsiniz.

Yumurta kolisinden oyuncak dahi yapılıyor. Onları da ilerleyen günlerde sizlere anlatacağım. Bu güzel çalışmayı yaptıysanız faceden bize resimlerini atabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : pinterest.com

 

 

Daha önce paylaştığımız Yumurta Kolisinden Horoz Yapımı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir