Yumurta Kolisinden Tablo Yapımı

 

 

0

 

Evde dekoratif anlamda güzellik ve görünüm katacağınız iyi çalışmalarla yine buluştuk. Bu yazımda sizlere yumurta kolisi kartonunu kullanarak çok güzel tablolar yapabileceğinizi göreceksiniz. Bende ilk gördüğümde basit bir yumurta kartonunun bu şekilde güzel bir tabloya nasıl dönüşeceğini bilememiştim.

Sizde gördüğünüzde acaba yapabilir miyim? diye düşünmeden edemeyeceksiniz. İlk olarak bu görüntüsü ile güzel olan çalışma için malzemeler şöyle ;

  • yumurta kutusu.
  • makas.
  • sprey boya.
  • yapıştırıcı.
  • tablo malzemeleri.

Malzemeleri temin ettikten sonra yumurta kolisinin dip kısımlarını kesip, daha sonra tablo tertibatına yapıştırmanız gerekiyor. Tabi bu arada renk olarak istediğinizi tercih edebilirsiniz. Yapıştırma işlemini ben boşluk bırakarak yaptım. Siz dilerseniz örnek anlatımdaki gibi dip dibe yapabilirsiniz.

Yumurta kolisinden nasıl tablo yapılır

Yapılışı zor olmayan çalışmayı farklı karton malzemelerinden de yapabilirsiniz. Kolay tablo nasıl yapılır diyenler için sitemizde öğretici birçok güzel çalışma yer alıyor. Onları da incelemenizi tavsiye ediyorum.

 

 

yumurta-kolisinden-tablo-yapimi

yumurta-kolisinden-tablo-yapimi

Anlatımlı çalışma sayesinde sizde boş bir zamanınızı bu güzel tabloyu yapmada kullanabilirsiniz. Yumurta kolisinin dip kısmını kestikten sonra büzüştürerek değişik şekillere de ulaşabilirsiniz. Anlatımda yer alan yumurta kolisi bizimkilerden biraz farklı gözükebilir. Ancak aynı kapıya çıkıyor. Aynı çalışmayı bizdeki kutularla da yapabilirsiniz.

Yaparken eğleneceğiniz diğer çalışmaları da yine hemen altta benzer yazılar bölümünde bulabilirsiniz. Önemsemediğimiz yumurta kolisinden nelerin yapıldığını görünce gerçekten şaşırıyorum. Şimdi sizleri anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : www.krokotak.com

 

 

Daha önce paylaştığımız Yumurta Kutusundan Çiçek Yapımı başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir