Yumurta Kutusundan Kapı Süsü Yapmak

yumurta-kutusundan-kapi-susu-yapmak-500x415

Daha önce yumurta kolisinden kapı süsü yapmak için çeşitli resimli anlatımlar paylaşmıştım. Bu yazımda da sizlere yumurta kutusundan kapı süsü yapmak için harika bir resimli anlatım paylaştım. Yumurta kutularında yuva şeklinde sert kısmı kesip kullanıyorsunuz.

Bu sert kısmı kestikten sonra çiçek şekline getirmek için makas ile kesip, yapraksı hale getirmeniz gerekiyor. Daha sonra tüm kestiğiniz şekilleri iç içe geçirerek halka halini aldırmanız gerekiyor. Halkaların arasına da yapay çiçek dalları veya yeşil dal şeklindeki malzemeyi geçiriyorsunuz.

Bu çalışmayı yaparken yapıştırıcı kullanmanız da gerek. Bu çalışmada kullanacağınız sahte yaprak ve sahte papatya malzemesini incik boncuk satan veya hobi malzemeleri satan dükkanlardan temin edebilirsiniz. Benzerlerini sizde evde mukavvadan yapabilirsiniz. Evde yumurta kutusundan kapı süsü yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • yumurta kolisi.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • yeşil dallar.
  • yapay papatya.

Malzemeleri temin ettikten sonra resimli anlatımdaki adımları uygulayarak bu güzel çalışmayı yapabilir ve evinizin kapısına asabilirsiniz. Evinizin kapısına yapacağınız bu güzel kapı süsü modeli ile hem evinize gelen misafirleri hoş karşılamış olursunuz.

Hem de evinizin kapısını saygın bir hale dönüştürmüş olursunuz. Size gelen kişiler de sizin sıradan bir aile olmadığınızı anlamış olurlar. Şimdi sizleri yumurta kutusundan kapı süsü yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

yumurta-kutusundan-kapi-susu-yapmak

Yumurta kolisinden kapı süsü yapıp satabilirsiniz. Turistik yerlerde bu tür çalışmaları kolaylıkla satabileceğinizi söyleyebilirim. Bu çalışmaya ek olarak yaptığınız kartondan kapı süsü çalışmasını sprey boya ile boyayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://weheartit.com/entry/216091744

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*