Yün İpten Keçe Ayakkabı Yapmak

 

 

0

 

Bu yazımda sizlere örnek bir çalışma paylaştım. Nasıl yapıldığı az buçuk gösterilmiş. Ancak yün ipten ayakkabı çalışması olarak adlandırabiliriz.

Hatta alt tabanı keçeden yapılmış sanıyorum. Sizde evde bu tür bir çalışma yapmayı düşünüyorsanız size fikir olacağını söyleyebilirim. Benzer çalışmaları keçe ve örgü bölümlerinde sıkça paylaşmıştım.

Evde kolay yün ipten patik yapmak veya terlik yapmak için de benzer çalışmalar hemen bu yazımın altında karşınıza çıkacak. Onları da inceleyebilirsiniz.

Yünden keçe ayakkabı yapmak için paylaştığım resimli anlatımda fazla aşama gösterilmemiş. Ama kabaca nasıl yapıldığı özetlenmiş durumdadır.

Evde yapmak isteyenler olursa fikir alma amaçlı yararlanacaklarını düşünüyorum. Şimdi sizleri yün ipten keçe ayakkabı yapmak için resimli örnek ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

 

 

yun-ipten-kece-ayakkabi-yapmak

source : http://joestoes.co.uk/pages/how-to-make-our-cross-over-knitted-slipper

 

 

Daha önce paylaştığımız Tığ İşi Nihale Nasıl Yapılır başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir