Yün İpten Nihale Yapmak

 

 

0

 

Evde yün ipten nihale yapmak için paylaştığım bu güzel çalışma da farklı ipten de aynı çalışmayı yapabilirsiniz. Evde kolay nihale yapmak için daha önce kartondan, keçeden veya değişik malzemelerden yapılışını gösteren resimli anlatımlar paylaşmıştım. Bu yazımda da yün ipten nihale yapmak için paylaştığım resimli anlatım ile sizde yararlanarak aynısını yapabilirsiniz.

Daha önce örgü yapmayı gösteren resimli anlatımlar paylaşmıştım. Şimdi aklıma geldi. O çalışmadaki gibi halı dokuma tezgahı yazım vardı sanırım, o yazıdaki çalışmayı andırdı. Karton mukavvanın üzerine dokuma tekniği ile yün ipi geçirerek nihaleyi örmeye başlayabilirsiniz. Yün ipten örgü nihale yapmak için paylaştığım resimli anlatımda tüm detaylar verilmiş. Yapmanız gereken malzemeleri temin etmek ve işe koyulmak ;

  • karton.
  • makas.
  • farklı renklerde yün ip.

Çalışmayı kolaylıkla evinizde sizde yapabilirsiniz. Bu tür çalışmalar yaparak yün ipten örgü bardak altığı olarak kullanabilirsiniz. Yada yün ipten örgü nihale şeklinde de kullanabilirsiniz. Farklı renkteki ipleri kullanarak bu güzel çalışmayı yapabilir ve satışa da sunabilirsiniz. Şimdi sizleri yün ipten nihale dokuma çalışmasının resimli anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

 

 

yun-ipten-nihale-yapmak

Evde yün ipten halı dokur gibi karton üzerinde nihale dokuma çalışmasını sizde evinizde kolaylıkla ve eğlenerek yapabilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken kartonun üst kısmını ilmek aralığına göre makas ile kertik kesip bırakmanız gerekiyor. Daha sonra örneğin turuncu renkteki ipi kertiklere geçirmeniz gerekiyor. Öteki renkteki ipi ise örgü usulü başlıyorsunuz ilmek atarak aralarından geçirmeye, kısa sürede bu çalışmayı yapacağınızı düşünüyorum. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/37875193

 

Daha önce paylaştığımız Okul Öncesi Harfleri Öğrenme Resimleri başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir