YÜN İPTEN PONPON KALP YAPMAK

 

 

0

 

Yün iple ponpon kalp yapılışı

Yün ipten ponpon kalp yapmak için paylaştığım bu güzel ve sevimli çalışmayı ben çok sevdim. İlk fırsatta da yapmayı düşünüyorum. Bu güzel kendin yap çalışmasında yün ip kullanıyorsunuz. Yün ipten ponpon yapmayı daha önce çatalla, kartonla ve değişik şekilde yapılışını gösteren çalışmalarla anlatmıştık.

Onlar da zaten hemen bu yazımın altından karşınıza çıkacak. Mutlaka bakın ve nasıl yapıldıklarını farklı yollardan da öğrenmeye çalışın. Bu güzel çalışma ile yün ipten kalp süs yapıp her yerde kullanabilirsiniz. Ponpon kalp süs çalışmalarında kullanabilirsiniz.

Kalp şeklinde yün ipten ponpon yapıp sarkaç süs olarak da kullanabilirsiniz. Anlatımda mavi yün ip kullanılmış. Siz kırmızı veya pembe renkte yapabilirsiniz. Zorlanmadan yapabileceğiniz bir çalışmadır.

Ponpon kalp nasıl yapılır?

Ponpon yaparak kalp şeklini verebilir ve çeşitli süsleme çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Sarkaç süs yapıp oda kapısına da asabilirsiniz. Anlatımda mavi renkli yün iple yapılmış. Ama ben kırmızı yün ipten yaptım. Gerçekten kalp şeklinde kırmızı renk daha çok fark ediyor.

 

 

yun-ipten-ponpon-kalp-yapmak

yun-ipten-ponpon-kalp-yapmak

Sizde kırmızı veya pembe renk yün ip kullanabilir ve kalp şeklinde ponpon süsler yapabilirsiniz. Normal ponpon yaptıktan sonra kesim kısmında makas ile kırparak kalp şekline dönüştüreceksiniz. Bunun için epey ip gittiğini söylemek isterim. Sıkıca bağladıktan sonra kalp şeklini verebilir ve örgüleriniz için ponpon olarak kalp ponpon kullanabilirsiniz. Benzer çalışmalarda görüşmek dileğiyle hanımlar. İyi geceler.

kaynak : https://www.pinterest.com/

 

 

Daha önce paylaştığımız KUMAŞLA ÇİLEK OYUNCAK YAPMAK başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir