ZARİF FISTIKLI BALONCUK LİF MODELİ

 

 

0

 

Oldukça şık ve güzel bir ponponlu lif örneğiyle yine beraberiz. Benim çok sevdiğim lif modelleri arasında yer alan bu güzel çalışmayı hem öğrendim. Hem de sizlere vereceğim bilgiler doğrultusunda sizde evinizde kısa sürede yapabileceksiniz.

Lif yapmayı seviyorsanız ve değişik modelde liflerim olsun diyorsanız? benim gibi sizde gördüğünüz lifin yapılışını hemen kapıp, yaptıktan sonra çeyizlik yada diğer liflerin arasına koyacaksınız.

Fıstık ponponlu lif modeli

Fıstıklı lif örneği olarak da bilinen modeli evinizin banyosunda misafir için de kullanabilirsiniz. Değişik renklerde yapıp, çocuklarınıza veya eşinize de yapabilirsiniz. Papatyalı lif modeli de diyebileceğimiz modelin tarifi ise şöyle ;

İlk olarak lifin taban kısmını öreceksiniz. Beyaz renkle başlayıp, 10 sıra yapıp bırakacaksınız. Sonrasında ise orta kısmında yer alan beyaz çiçek bölümü için zincir çekerek halka oluşturmanız gerekiyor.

 

 

baloncuk-fistikli-lif-ornegi-yapilisi

baloncuk-fistikli-lif-ornegi-yapilisi

3 fıstıkla başlayabilirsiniz. Her sıra için artırarak istediğiniz büyüklük neyse o boyuta gelene kadar devam etmelisiniz. Bu aşamaları tamamladıktan sonra ise etrafında yer alan çiçek kısımlarını yapmaya başlayabilirsiniz.

Burada da yine 3 fıstıkla başlayabilirsiniz. Daha sonra artırıp, istediğiniz büyüklüğü yakalayınca da yani hemen hemen 3 sıra diyebiliriz. Elinizde ki hazırlanmış olan beyaz çiçekle birlikte birleştireceksiniz. Çiçek sayısını tamam ettiğinizde ise örülen beyaz taban kısmına iğneyle ekleyebilirsiniz.

Çalışmaya dair aşamaları gösteren Melek hanım tarafından çekilmiş resimler ise üstte yer alıyor. Kendisine emekleri için teşekkür ederiz. Gerçekten güzel bir lif modeli ve bunu yapıp satarak para dahi kazanabilirsiniz. Modeli beğendiyseniz diğer lif örneklerinin yapımını gösteren çalışmalarımıza da göz atabilirsiniz. İyi günlerde kullanın.

 

 

Daha önce paylaştığımız KASIMPATI ÖRNEKLİ KIŞLIK ATKI BERE YAPALIM başlıklı makalemize de çok baktılar. Seninde ilgini çekebilir.

Please wait...

Aleyna

24 yaşındayım ve okuyorum. Yeni editörüm ve örgüler üzerine sizlere bildiğim anlatımları tarif ederek paylaşıyorum. Değişik örgüler her zaman ilgimi çekmiştir. Beğenilerinize sunduğum çalışmaları destekler ve paylaşırsanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir