ZİNCİRDE ASILI PAPATYALAR TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

zincirde-papatyalar-tig-oyasi1
Zincirde-Asili-Papatyalar-Tig-Oyasi-Yapimi

Zincir üzerine yapılan papatyalı tığ oyası modeli

Yazma kenarına yapabileceğiniz şık ve gösterişli oya modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere zincir üzerine yapılmış olan bir oya modeli göstermek istiyorum. Zincirde asılı papatyalar tığ oyası modeli yapımını aşağıdaki videodan öğrenebilirsiniz.

Daha önce sizlere bir çok yazma kenarı oya modeli gösterdim. Bu oya modellerinin çoğu direk yazma üzerine işlenen modeller. Bugün size göstereceğim oya modeli ise zincir üzerine yapılmış olan bir oya modeli. Siz bu oyayı elinizde bulunan ipler ile yapabilir daha sonra hazırladığınız bu oyaya göre bir yazma alıp üzerine bu oyayı dikebilirsiniz. Bu yönden bu oya modeli oldukça kullanışlı ve işe yarayacak olan bir model.

zincirde-papatyalar-tig-oyasi2

Oya modelinin yapımına öncelikle papatya motiflerinin yapımı ile başlanmış. Burada beyaz ve sarı renkte oya ipleri kullanılarak bir papatya motifi hazırlanmış. Papatyanın orta kısımda serum halkası kullanılarak model bunun etrafına yapılmış. Bu şekilde daha güzel bir görüntü oluşmuş.

Tığ işi oya modeli yapımı için öncelikle zincir çekilmiş. Burada yazma kenarına gelecek uzunlukta bir zincir çekiliyor. Çekilen zincir üzerine modelin kurulumunu yapmak için pimpirikler ve yapraklar yapılıyor. Bu yapraklar yapılırken hazırlanan papatya motifleri de buraya ekleniyor. Burada motiflerin ekleneceği arayı siz belirleyerek istediğiniz zaman yaprakları yapıp papatya motiflerini ekleyebilirsiniz.

Zincirde asılı papatyalar tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*