2016 İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler – Resimli

2016 İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler – Resimli

Bu yazımda sizlere birbirinden farklı pratik çalışmaları aynı başlık altında paylaşacağım. Evinizde tüm bu malzemelerin olduğunu düşünüyorum. Resimli anlatımlarda gösterilen tüm pratik çalışmaları sizlerde kolaylıkla yapabilir ve hayatınızı daha da kolaylaştırabilirsiniz. 2016 işinize yarayacak pratik bilgiler olarak bu başlıkta paylaşacağım tüm örnek çalışmaları sizde kendi evinizde kendiniz için uygulayabilirsiniz.

Bazen hayatımız zorlaşır, kolay ve pratik bilgiler bize yardımcı olabilirler. Bu yazımda paylaşacağım çalışmalarda aynen bu şekilde bizlere pratiklik kazandırmaktadırlar. Basit bulsanız bile veya yapmam ben ya… deseniz bile aklınızın bir ucunda bu tür çalışmalar kalsın. Zaman bu… belli olmaz bir gün hiç olmadık anda işinize yarar bu pratik bilgiler…

klavyeyi-post-kagidi-ile-temizleme

Klavyenizdeki tozları ve küçük pislikleri yapışkanlı post kağıtları kullanarak temizleyebilirsiniz.

kalp-seklinde-haslanmis-yumurta-yapimi

Sevgilinize veya eşinize bu güzel çalışmayı yaparak onları sevindirebilir ve kendinize tekrar aşık edebilirsiniz. Haşlanmış yumurtayı henüz sıcakken bu çalışmayı yaparak, kalp şeklinde haşlanmış yumurta haline dönüştürebilirsiniz.

plastik-kurek-musluk-yapimi

Bazen temizlik yapacağımız zaman kova musluğa girmez, yada kovayı yatık koyup doldurmamız gerekir. Ancak yinede kovayı istediğimiz seviyede dolduramayız. Fakat bu pratik çözüm ile istediğiniz kova şeklini istediğiniz miktarda su ile doldurabilirsiniz. Bazen bir kürek bir musluk olabilir.

sirke-ile-dus-kireslenmesini-onleyin

Duşlarınız sık sık kireçleniyorsa.. bir torbaya sirke koyup kireçlerden kurtulabilirsiniz.

islak-mendil-ile-buz-gibi-soguk-icecekler-yapmak

Ilık olan bir içeceği ıslak mendil ile sarıp buzdolabına koyduğunuzda saniyeler içinde soğuduğunu görebilirsiniz.

laptop-sesini-yukseltme

Laptopların hoparlörleri mutlak küçüktür. Film izlerken de uzaklaşamayız ve aksine dibine girmemiz gerekir. Bu yöntem ile bir nebze olsa laptopunuzun sesini yükseltebilirsiniz.

bos-deterjan-kutusundan-kuret-yapimi-bos-sut-sisesinden-kurek-yapilisi

Boş süt şişesinden kürek yapabilir veya boş deterjan kutularından kürek yaparak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Olmadık zamanlarda bu bilgiler bize altın gibi lazım olabilir.

yarim-kalan-abur-cuburlar-hava-almasini-onlemek

Biliyorsunuz yarım kalan abur cuburlar hava alınca bayatlıyorlar. Bu resimde anlatılmak istenen hava almasını istemediğiniz ambalajı bir pet şişe kafasını keserek, üzerine geçirdikten sonra içerisinden paketin açık kısmını dışarı çıkartıp, kapak ile sıkıca kapatmak yeterli olacaktır. Kolay gelsin.

kolonya-sisesinden-cep-telefon-askiligi-yapimi

Cep telefonunuzun şarj kablosu piriz için kısa kalıyorsa, bu resimdeki gibi sizde boşalan kolonya şişesini kesip, cep telefonu için şarj askılığı haline getirebilirsiniz. Bununla ilgili farklı bir çalışmayı yine sitemizde kolayca bulabilirsiniz.

paspasa-torba-sararak-sac-tuyleri-temizlemek

Evde paspasınıza torba sararak, yere dökülen saç tellerini, kılları ve tüyleri kolayca temizleyebilirsiniz.

boya-kutusuna-ip-baglamak

Çoğu zaman boya yapacağımızda boya kutusu boyanır. Silmek ve temizlemek ise işkence… ancak bu yöntem ile boya kutunuzu tertemiz tutabilirsiniz. Yapmanız gereken bir ip veya kalın bir lastik ile boya kutusunun tam ortasından geçirmek.

kablo-tutacagi-yapimi

Masanızın altındaki kablolara sürekli ihtiyacınız oluyorsa ve sürekli eğilip kalkmaktan yorulduysanız. Bu yöntemi kullanabilirsiniz.

acma-halkalari-ile-elbise-askisi-yapimi

İçtiğimiz teneke kolaların açma halkalarını elbise askılarına geçirerek 1 taş ile 2 kuş vurmuş oluruz.

tuvalet-kagidi-rulosundan-kablo-kutusu-yapimi

Tuvalet kağıdı rulolarından birçok çalışmayı sitemizde paylaştım. Bu çalışmada ise yine karton bir kutu içine dizilen tuvalet kağıtları yapıştırılmış ve içerisine toplu durması için çeşitli kablolar yerleştirilmiş. Akıllıca…

ocakta-tahta-kasikla-tasmaya-son-verin

Ocakta sürekli bir şeyleri pişirirken taşırıyorsanız artık buna son verebilirsiniz.

cubuk-makarnasini-kirmadan-muhafaza-etmek

Çubuk makarnasının bir kısmını yaptınız ancak kapalı bir yerde kırmadan muhafaza etmek istiyorsunuz? işte çözüm. Cips kutusunu makarna kabı olarak kullanabilirsiniz.

source : https://ref5.net/karalama-defteri-f21/birbirinden-ilginc-pratik-icatlar-k161835/

praktische Informationen – informations pratiques – practical information

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2016 İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler – Resimli için yorumda bulun

    2016 İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler – Resimli için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2016 İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler – Resimli için ilk yorumu yapabilirsin.