3 BOYUTLU BATTANİYE MODELİ YAPIMI

3 Boyutlu bebek battaniyesi yapımı

3 boyutlu örgü işleri son yıllarda oldukça moda oldu. Bugün size göstereceğim 3 boyutlu model ise bir battaniye yapımı. Video içerisinde modelin yapım aşamaları detaylı bir şekilde verilmiş. Buradan takip ederek yapımını öğrenebilirsiniz.

3 boyutlu battaniye modeli görüntüsü ile dikkat çeken çok şık ve gösterişli bir model. Bu battaniye modelini bebek battaniyesi olarak da yapabilirsiniz tek kişilik battaniye olarak da yapabilirsiniz. Model çok şık ve kullanışlı olduğu için büyük bir battaniye veya yatak örtüsü de yapılabilir.

3 boyutlu battaniye modelinin yapım aşamalarını anlatan bayan bu örgü modelini atkı olarak görmüş ve battaniye olarak işlemiş. Sizlerde bu battaniye modelini atkı yapımı gibi farklı yerlerde de kullanabilirsiniz.

3 boyutlu battaniye yapımı için Kartapo Bebe yünü kullanılmış. Örnek anlatım yapılan videoda ise yünlü bir ip kullanılmış. Siz kullanacağınız yere göre istediğiniz bir ip tercih edebilirsiniz. Tığ olarak ise 3,5 mm’lik bir tığ kullanılmış.

3 boyutlu battaniye modeli yapımı için verilen videoda detaylı bir anlatım veriliyor. Modeli yaparken nasıl battaniyeye çevrildiği konusunda da bilgiler verilmiş. Burada size verilen detaylı anlatıma dikkat ederseniz battaniye yapımının detaylarını öğrenebilirsiniz.

Battaniye yapımı için 3’ün katlarında zincir çekmeniz gerekir. Model 3 tane trabzan üzerine kurulmuş. Yapacağınız battaniyenin uzunuluğunu belirlerken bu ölçüyü dikkate almalısınız.

3 boyutlu battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=VKreI6dPIlE

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 3 BOYUTLU BATTANİYE MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    3 BOYUTLU BATTANİYE MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 3 BOYUTLU BATTANİYE MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.