6’lı Kalın Lastik Bileklik Yapımı – Rainbow Loom Bands

Kalın lastik bileklik yapılışı

Evde bileklik yapımı ile ilgili yazılarıma devam ediyorum. Bu yazımda ise sizlere 6’lı kalın lastik bileklik yapılışı ile ilgili videolu anlatım paylaşacağım.

Gördüğünüz gibi çalışma çok kolay ve hemen hemen herkes evde kolayca yapabilir. Evde çoğu zaman elimize geçen lastiği evirir çevirir daha sonra kopartır atarız. Peki bu lastikleri özellikle de renkli olanları bir araya getirip takı yapsak olmaz mı?

Evet yanlış duymadınız hanımlar. Renkli lastiklerden bileklik yapmak için paylaştığım bu güzel çalışmanın izleyeceğiniz videosunda adım adım ne yapmanız gerekenler paylaşılmış. Kısa sürede öğrenip sizde yapabilirsiniz.

Yapımı zor olmayan ve kısa sürede kavrayıp hemen kendinize yapmaya başlayacağınız güzel bir takı çalışmasıdır diyebilirim. Bazen bu tür basit takılar bile sizi çok şık gösterebilmektedir. Bir elbiseye uyumlu olacak takı yapabilir veya takılar yaparak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

6-li-kalin-lastik-bileklik-yapimi

6-li-kalin-lastik-bileklik-yapimi

Örnek resimde gördüğünüz gibi yeşil ve mavi renkli lastikleri birleştirerek takı yapılmış. Takı yaparken lastikleri geçirme yani bir birinin içinden geçirmeyi öğrenmelisiniz.

Daha sonra takı zaten kendiliğinden ortaya çıkıyor. Dilerseniz birkaç renkteki lastiği bir araya getirerek 6’lı kalın lastik bilezik yapabilirsiniz.

Yapımı kolay olan çalışmayı tam anlamak için videoyu sonuna kadar izlemenizi istiyorum. Kolay ve zevkli bir takı çalışmasıdır diyebilirim. Boş kaldığınızda değerlendime çalışması olarak bu güzel takı projesini yapmayı düşünebilirsiniz hanımlar. Muhakkak öneririm. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCEYuQ76ExsNfN33Vo_KC8rQ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 6’lı Kalın Lastik Bileklik Yapımı – Rainbow Loom Bands için yorumda bulun

    6’lı Kalın Lastik Bileklik Yapımı – Rainbow Loom Bands için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 6’lı Kalın Lastik Bileklik Yapımı – Rainbow Loom Bands için ilk yorumu yapabilirsin.