Acil Para Bulma Yolları ve Yöntemleri 2021

Günümüzde Acil Para Bulma Yolları

Acil para bulma yolları kredi çekemeyen, nakde sıkışan insanlar için hayat kurtarıcı nitelikte. Ne yazık ki hayat pahalılığı, fazla birikim yapmaya izin vermiyor. Kenara para koymak şöyle dursun, elimizdeki de kısa süre içinde eriyip gidiyor.

Ay ortasında parasız kalmak işlerin iyice sarpa sarmasına yol açıyor. Sürekli birilerinden de borç alamayız. Zaten bu devirde kimse kimseye öyle kolay güvenmiyor.

Sosyal medyada borç para verdiğini iddia edenler çok. El ilanlarında bile böyle ifadelere rastlamak mümkün. Fakat kazanç sağlamak amacıyla para ticareti yapmak zaten kanunen yasal değil. Neyse ki bunlardan başka nakit para bulma yöntemleri de var:

Acil Para Bulma Yolları
Acil Para Bulma Yolları

Faturalı Hatta Kredi Çekmek – Acil Para Bulma Yolları

Faturalı hat sahipleri için GSM operatörlerinin düzenlediği telefon kampanyaları mevcut. Bu kampanyalardan yararlanarak bir cihaz alabilir ve onu satıp nakite dönüştürebilirsiniz. Taksitler faturanıza yansır.

Acil para bulma yöntemleri içinde bu uygulama biraz zarar etmeye sebep oluyor. Çünkü cihazı, ödeyeceğiniz fiyattan daha ucuza satıyorsunuz. Yine de ‘ne yapalım, denize düşen yılana sarılır’ diyorsanız bu cihazı ikinci el telefon satan yerlerde paraya çevirebilirsiniz.

Kuyumcudan Altın Alıp Bozdurmak – Acil Para Bulma Yolları

Kredi kartıyla altın alıp kuyumcuda bozdurabilirsiniz. Kredi kartında limit olmayanlar senetle alabilir. Bilhassa düğün yapacak olanlar, acil nakit para bulma yöntemleri içerisinde buna sıklıkla başvurur. Bu yöntem, bankadan kredi çekmekten çok daha getirisi olabilecek bir yöntemdir. Dönem dönem altının çok hızlı bir şekilde yükseldiğine şahit oluyoruz. Eğer ki bu dönemlere denk gelirseniz, acil paraya ulaşabileceğiniz gibi kazançta sağlayabilirsiniz.

Senetle Telefon Almak

Elektronik eşya veya cep telefonu satan yerlerden senetle telefon alıp satmanız da mümkün. Fakat tabii ki her yer böyle bir imkân sunmuyor.

Dobra Taksit, Çelik Kardeşler AVM, Beko Bayraktar, Mutlu Evim gibi yerlerden senetle telefon alındığı biliniyor. Bu mağazalar sicil durumunuzu, kredi notunuzu sormuyor. Sadece sizden kefil talep ediyorlar. Borcu ödemezseniz kefilin üzerine kalıyor.

Yalnız acil nakit para bulma yolları ile finansman sağlayayım derken başınıza iş açmamak için dikkatli olmalısınız. Neticede senet imzalayacaksınız.

Faktoring Firmalara Başvurmak

Bunlar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kontrolü altında. Belli şartlar dâhilinde nakit ihtiyacınızı giderebilirler. Yüksek komisyon isteyen yerlerden uzak durmalı, dolandırıcılara karşı temkinli olmalısınız.

Şu an yaklaşık 60 tane faktoring şirketi aktif olarak faaliyet gösteriyor. Bazı faktoring şirketleri şunlardır:

 • ABC FAKTORİNG A.Ş.
 • AK FAKTORİNG A.Ş.
 • ACAR FACTORİNG A.Ş.
 • AKIN FAKTORİNG A.Ş.
 • ARENA FAKTORİNG A.Ş.
 • ANADOLU FAKTORİNG A.Ş.
 • BAYRAMOĞLU FAKTORING A.Ş.
 • ÇAĞDAŞ FAKTORİNG A.Ş.
 • DENİZ FAKTORING A.Ş.
 • DOĞA FAKTORİNG A.Ş
 • EKSPO FAKTORİNG A.Ş.
 • GARANTİ FAKTORİNG A.Ş.
 • ING FAKTORİNG A.Ş.

Daha fazlasını görmek, şirketlerin adres ve telefon bilgilerine ulaşmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Peşinatsız Ticari Vasıta Alımı

Bazı otomotiv firmalarının ve galerilerin peşinatsız bir şekilde, senetle araç sattıkları biliniyor. Buralara müracaat ederek acil nakit ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz. Yine hatırlatalım, senet işleri çok kritik olduğundan, ince eleyip sık dokumak gerek.

Borç Para Veren İş Adamları

Acil para bulma yolları konusunda birçok iş adamının ve firmanın telefon, adres bilgileri paylaşılıyor. Fakat bu yasal bir işlem değil. O nedenle bunlara itibar etmeniz önerilmez. Hele ‘tefeci falanca’ vb. gibi numaraları kesinlikle aramamalısınız. Biraz ağır bir söz olacak belki ama, para bulmak isterken belâmızı bulmamak için yasadışı iş yapanlardan uzak durmamız gerek.

Son çare değerli eşyalarınızı satmak veya iş yerinden nakit avans istemek olabilir. Maaş aldığınız bankadan da nakit avans kullanmanız mümkün. Düşük limitli krediler ve kredi kartları ise acil para bulmak istiyorum diyen öğrencileri geçici bir süre idare edebilir.

Bazı vakıflar, dernekler, sosyal yardım grupları da ihtiyacı olanlara maddi destek sağlıyor. Fakat elbette buralardan yardım alabilmek için istenen şartları karşılamanız gerekiyor. Şansınızı denemenizde fayda var.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu