Ahşap Tahtadan Geri Dönüşüm Kutusu Yapımı


Ahşap Tahtadan Geri Dönüşüm Kutusu Yapımı

Tahtadan yapılan çalışmaları paylaşmaya devam ediyorum. Bu yazımda sizlere ahşap tahtadan geri dönüşüm kutusu yapılışı ile ilgili güzel bir resimli anlatım paylaştım. Öncelikle bu çalışmayı yaparak iş yerinizde veya evinizde bahçenize koyabilirsiniz. Bu sayede 3 adet bölmesi olan geri dönüşüm kutusuna cam, plastik, karton şeklinde atık eşya veya objeleri biriktirebilirsiniz. Genelde bizim Türk insanı hepsini aynı çöp kutusuna atmaktadır. Fakat yabancılar bu tür geri dönüşüm kutuları yaparak birçok malzemeyi ayırıyorlar ve geri dönüşüm kabul edilen yerlere verip para kazanıyorlar.

Bu tür çalışmaları sizde evinizde yaparak hem ekonomi yapmış olursunuz. Hem de geri dönüşüm kutunuzdan para kazanabilirsiniz. Hatta atık yağları belediyelere verdiğinizde size yeni yağ hediye ettiklerini bir ara duymuştum. Bunun gibi birçok geri dönüşüm karşılığı para veya başka şeyler kazandıran çalışmaların olduğunu söyleyebilirim. Araştırırsanız bununla ilgili birçok bilgiyi bulabilirsiniz.

Evde bu tür çalışmalar yaparak çocuklarınıza da örnek olmuş olursunuz. Bu sayede sizden sonraki nesle bu çalışmanın mantığını aktarmış olur ve geri dönüşüm çalışması yapmalarını aşılamış olursunuz. Çalışma ile ilgili anlatımlı resim ise şöyle ;

ahsap-tahtadan-geri-donumus-kutusu-yapimi

Gördüğünüz gibi ahşap tahtadan geri dönüşüm kutusu yapılmış ve üzerindeki deliklerden içeride bulunan kovalara belirlediğiniz cisimleri atıp biriktirebilirsiniz. Bu çalışmayı yaparak hem çocuklarınıza örnek olabilirsiniz. Hem de evinizdeki cam, plastik gibi materyalleri bir araya atma derdinden de kurtulmuş olursunuz.

source : http://homesthetics.net/20-pallet-projects-you-ought-to-try-this-summer/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*