Ahşap Tahtadan Köpek Kulübesi Yapmak


Evinizin dışında köpek besliyorsanız ve ona ait bir yuva yoksa, işte bu büyük eksiklik. Bence hemen köpeğinize çok güzel bir ahşap tahta köpek kulübesi inşa etmelisiniz. Bunun için size gerekli olan malzemeler ise şöyle ;

 • Tahta ahşap plakalar.
 • Çekiş, çivi ve matkap.
 • Deniz tutkalı.
 • Sprey boya.
 • Sakallı ipten paspas.

Malzemeleri temin ettikten sonra öncelikle kulübenin şeklini ortaya çıkarmanız gerekiyor. Ardından çiviyle sabitleştirdiğiniz kulübenin süsleme aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Zorlanmadan yapacağınıza inandığım bu güzel çalışmanın benzerlerini de sitemizde fazlasıyla bulabilir ve hepsinden eğlenerek yararlanabilirsiniz.

Eviniz bahçeli ise ve bir köpeğiniz varsa ona yeni bir köpek kulübesi yapmaya ne dersiniz? sesinizi duyar gibiyim. Bu yazımda sizlere ahşap tahtadan köpek kulübesi yapmak isteyenlere çok güzel bir resimli anlatım paylaştım. Hayvanları seviyoruz ve onlara da kendimiz gibi iyi şartlarda yaşama fırsatı vermeliyiz. Evinizde köpek beslemeyi sevmiyorsanız ve bahçenizde onlara özel kulübeler yapmayı düşünüyorsanız, bu yazımda paylaşacağım ahşaptan kulübe yapmak için resimli anlatımdan yararlanabilirsiniz.

Adım adım ahşap tahtadan köpek kulübesi yapmak için tüm detaylar resimli anlatımda gösterilmiş. Yapmanız gereken ahşap tahtaları bir araya getirmek ve birleştirmek için bir kısmını oymak ve üst üste dizmek. Daha sonra çivi ile ahşap tahtaları daha da sağlamlaştırabilirsiniz. Şimdi sizleri ahşaptan köpek kulübesi yapmak için resimli anlatım ile baş başa bırakıyorum.

ahsap-tahtadan-kopek-kulubesi-yapmak

Bu güzel çalışmayı evinizin bahçesine yapabilir ve hem dekoratif olarak güzel bir görünüme sahip olursunuz. Hem de sevdiğiniz köpeğiniz için harika bir kulübe yapmış olursunuz. Yazın olmasa da kışın çok ihtiyaç duyacakları bu odundan köpek kulübesi sayesinde sıcak sıcak içerisinde yatacaklar. Bu güzel çalışmayı çocuklarınız için oyuncak olarak da düşünebilirsiniz. Ahşaptan köpek kulübesi çalışmasını kendinize göre geliştirebilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.diyncrafts.com/10834/homemade/15-brilliant-dog-houses-with-free-plans-for-your-furry-companion

7 Comments on Ahşap Tahtadan Köpek Kulübesi Yapmak

 1. Köpek almak bir türlü nasip olmadı bana. Çok sevdiğim hayvanlardır. Bahçeli bir eve geçebilirsem inşallah, bunun gibi bir kulübe yapmak istiyorum, taktikleride sizden alırım artık :)

 2. Eşimle birlikte buna benzer bir kuş yuvası yaptık.İçinede biraz kuru kırılmış buğday koyduk. Şu an bir serçe ailesi yaşıyor. Kuş yuvası yapmak isteyen arkadaşlar, kuş girişlerini küçük yapmasını öneririm. Karga ve diğer yırtıcı kuşlar yavrulara saldırıyor..

 3. Bahçeli evi olanlar için gerçekten güzel birşey.
  Hem köpek bakmak hemde köpeğin böyle bir kulübesi olması.
  Teşekkürler..

 4. tek kelimeyle aradığım şeydi teşekkürler. sıcaklık için en uygun ahşabı da buldum mu tamamdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*