Ahşaptan Çekmeceli Yatak Yapımı – Resimli Anlatım


Yatak odalarında ne kadar çok çekmece olursa o kadar eşya ortadan kalkar demektir. Yatakların altında bulunan çekmecelerin ne kadar çok faydası olduğu bilinir. Kişiler kendi ihtiyaçları doğrultusunda ahşaptan çekmeceli yatak yapımı resimli anlatım ile kendi yataklarını üretebilirler. Biraz el becerisi olan insanlar bu çalışmayı rahatlıkla uygulayabilirler.

Detaylı tarifleri ve nelere ihtiyaç duyulduğu internet üzerinde ilgili sayfalarda detaylı olarak anlatılıyor. Sıfırdan ahşaptan çekmeceli yatak yapılabileceği gibi var olan yatakların altına da çekmece monte edilmesi mümkün. Özellikle çocuk odalarında oyuncakların ortadan kalkması açısından çok verimli bir çalışma.

Kişiler evlerini daha kullanışlı hale getirmek amacıyla çekmeceli yataklara ihtiyaç duyduklarında ahşaptan çekmeceli yatak yapımı resimli anlatım sayfalarından adım adım yatakların nasıl yapabileceklerini öğrenebilirler. Mevcut yatakların altına nasıl çekmece ilave edilebileceği de detaylı olarak anlatılmaktadır. Genellikle evlerde kullanılan yataklar eğer bazalı değil ise altlarında atıl kalan bir boşluk bulunur.

Bu boşluklara ahşap çekmeceler yaparak monte etmek atıl alanların verimli kullanılmasını sağlar. Bu sayede fazladan çamaşır dolapları sağlamak mümkündür. Bu tarz ahşap çalışmaları sadece çekmece olarak değil raf olarak değerlendirmek de mümkündür.

Duvarlarda bulunan boş alanlar bu tarz raf çalışmalarıyla değerlendirilebilir. Bu raflar gerektiğinde kitaplık olarak işlem görür ya da çeşitli aksesuarlar kullanılarak odalar daha şık hale gelebilir. Özellikle okul çağında çocukları olanlar bu uygulamadan büyük fayda görecektir.

source : http://ana-white.com/2010/05/furniture-plans-full-size-storage-bed.html

lit gigogne – pull-out bed – Ausziehbett

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*