Ahşaptan Kolay Kulübe Yapmak


Evinizde bahçeniz genişse veya köyünüzde bu çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Ahşap tahtadan kolay kulübe yapmak isteyenler için bu yazımda paylaştığım resimli anlatımda kabaca nasıl yapacağınızı adımlara bakarak görebilirsiniz. Zaten ahşap kulübe yapmak isteyenler öncelikle iskeleti çıkartıp, daha sonra tahtaları boşluklara çakarak bu güzel çalışmayı tamamlayabilirler. Yapımı oldukça eğlenceli ve kolay olan bu güzel çalışma sonrasında evinizin bahçesine veya köyde geniş araziniz üzerine yapacağınız bu güzel ahşap kulübe çalışması ile hem yağmurlardan korunacağınız bir barınak yapmış olacaksınız. Hem de malzemelerinizi bu ahşap kulübenin içine koyarak muhafaza edebileceksiniz. Bu çalışmayı büyük olarak değilde küçük olarak da düşünebilirsiniz. Çocuklarınıza güzel bir tahtadan kulübe olarak da düşünebilirsiniz.

Şimdi sizleri ahşap tahtadan kolay kulübe yapmak için resimli anlatım ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

ahsaptan-kolay-kulube-yapmak

Bu güzel çalışmayı kendinize göre de değiştirebilirsiniz. Önemli olan bu çalışma da temeli sağlam yapmanız ve çatısını yine sağlamlaştırarak yapmanız önemlidir. Evinizde bahçenize veya geniş bir araziye uygulayacağınız bu güzel çalışma ile harika bir tahta kulübe sahibi olabilirsiniz. Bu işi ben yapamam derseniz bile, marangoz veya bu işlerden anlayan birisine bu örneği göstererek aynısını yaptırabilirsiniz. Ahşaptan kulübe yapmak için paylaştığım bu çalışmaya benzer projeleri sitemizde yer alan ahşap işleri bölümünde bulabilirsiniz. Tahtadan kulübe yapmak isterseniz buna benzer birçok çalışmayı sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.instructables.com/id/How-to-Build-a-12×20-Cabin-on-a-Budget/

4 Comments on Ahşaptan Kolay Kulübe Yapmak

  1. harika bişey ya şöyle ufak bir kulubem olsun isterdim valla :) bizimlede paylaştığınız için teşekkür ederiz…

  2. rica ederiz onur bey, bu tür ahşap kulübe yapma çalışmalarını buldukça paylaşmaya devam edeceğiz. kolay gelsin.

  3. yeni aldığımız dublex evimizin bahçesine böyle birşey yapmak istiyodum ama kolay bir plan bulamamıştım. sağdan soldan hazır olarak aldığım fiyatlarsa ederinden çok fazla gelmişti. sonuç olarak temelde tahta ve çivi malzemelerinden oluşan bir yapı. bunu yapmaya çalışıcam. adım adım foto paylaşılması çok güzel. sitenin genelini çok beğendim zaten teşekkür ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*