AHUDUDU MODELİ NASIL YAPILIR VİDEOLU ANLATIM

Ahududu-Modeli-Nasıl-Yapılır

Ahududu modeli yapımı

Bugün sizler için güzel bir şiş örgüsü modeli göstermek istiyorum. Birçok farklı el işinde kullanacağınız bu model gerçekten çok işinize yarayacak.

Ahududu modeli iki şiş ile yapılan ve farklı alanlarda kullanabileceğiniz bir model. Bu model ile ceket, hırka, kazak ve yelek yapabilirsiniz.

Ahududu-Modeli-Nasıl-Yapılır

Özellikle bebek yeleklerinde çok şık duruyor ve fazlaca kullanılıyor. Bunun dışında çocuk kazakları da yapabilirsiniz. Ben bu modelden yapılmış olan bayan hırka modeli gördüm. Hırkanın sadece belirli bölümlerinde ahududu modeli kullanılarak güzel bir hırka yapılmıştı.

Ahududu modeli ile bebek battaniyesi de yapabilirsiniz. Açık renk ip ile örülmüş çok güzel bir battaniye görmüştüm. Battaniye yaparken ince ip ve ince şiş kullanılırsa model çok güzel duracaktır.

Ahududu modeli gerçekten çok basit bir model. Şiş ile örgü örmeyi bilenlerin kolaylıkla yapabileceği bir model. Şiş ile örgü örmeye yeni başlayanalar ise vereceğim videoyu izleyerek kolaylıkla ahududu modeli yapımını öğrenebilirler.

Ahududu modeli 6 ilmek üzerine kuruluyor. Videoda 3 tane ahududu modeli için 19 ilmek alınmış. İlk sıradan sonra 2 düz bir ters örgü örülerek modele devam edilmiş. 3. sırada ise ilk ilmek örülmemiş 2 ilmek  ters örülmüş ve 3. ilmekten 5 tane ilmek çıkartılmış. Daha sonra 2 ters 1 tane düz, 2 ters örülmüş düz ilmek yerine bir sonraki ilmekten 5 ilmek daha çıkarılmış. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edilmiş.

Buradan sonra ise neler yapacağınız videoyu izleyerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=LnExlomRKj4

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*