Amigurumi Eşek Oyuncak

Çocukların gözdesi olan amigurumi eşşek oyuncak kadınların evlerinde uygulayabildikleri oyuncak modelleri arasında yer alıyor. Bu örgü oyuncakların hem yapılışı çok zevkli hem de tamamen ipten üretildiği ve hiçbir sivri noktası olmadığı için özellikle küçük çocukların rahatlıkla oynayabileceği hayvan figürleri.

Bu örgü tarzıyla hem bebek çeşitleri hem de arı, kuzu ve eşek gibi çeşitli hayvan figürleri ortaya çıkarmak mümkün. Amigurumi bebek ve hayvan yapımı tarifleri hobi sitelerinde detaylı olarak anlatılıyor ve son zamanlarda amigurumi eşşek oyuncak modelinin oldukça revaçta olduğu görülüyor.

Tığ ile sık iğne örgü yaparak hazırlanan anigurumi oyuncakların içi pamuk ya da elyafla dolduruluyor ve üç boyutlu hale geliyor. Bebeklere aynı örgü tarzıyla kıyafetler de örülüp giydiriliyor. Amigurumi bebekler tüm dünyada çok popüler durumda ve ülkemizde de aynı ilgiyi görüyor. Gerek yabancı hobi sayfalarında gerekse yerli hobi sayfalarında oldukça detaylı anlatımları söz konusu.

Yerli hobi sayfalarında Türkçe açıklamalar yer almayabiliyor fakat yabancı sayfalardan faydalanabilmek için yabancı terimlerin karşılıkları bulunuyor. Evde kolay amigurumi tarifleri ile özellikle küçük çocuklar için çok sağlıklı oyuncaklar yaratmak mümkün.

Piyasadan bulunan ve hangi maddeleri barındırdığı belli olmayan oyuncakların çocukların sağılığını tehdit ettiği biliniyor. Bu yöntemi kullanarak kadınlar çeşitli oyuncaklar üretebilir ve gönül rahatlığıyla çocuklarını oynatabilirler. Dilenen renk ip kullanılarak köpek, balık, aslan, fil ve benzeri birçok oyuncak tasarlamak mümkün.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Ayşin dedi ki:

  Nuray hanim merhabalar günaydınlar ? rica etsem amigurumi essek yapımını istiyorum verirseniz çok ama çok mutlu olacagim
  İyi günler

 2. Nuray dedi ki:

  merhabalar ayşin hanım, amigurumi eşek yapmak için türkçe çalışma maalesef bulamadım. aynı yazıya yabancı video koydum. anlatımlı izleyerek belki yapımını öğrenebilirsiniz. henüz ülkemizde örgü eşek oyuncak yapımıyla ilgili anlatım veya tarif paylaşmamışlar. paylaşıldığı iddia edilen yerlerin ya linki bozuk, yada ulaşılamıyor. yine sizde araştırın. kolay gelsin.

 3. Fatih Ünlü dedi ki:

  Havva Ünlü’ye ait bir tasarımdır, hobilove.com sitesinden satın alabilirsiniz:

  https://hobilove.com/magaza/amigurumi-tarifleri/amigurumi-esek-amigurumi-tarif/