ANLATIMLI ÇEYİZLİK TIĞ İŞİ YELEK MODELİ

tig-isi-ceyizlik-yelek

Tığ işiyle yelek yapımı

Zarif güzel bir yelek modeliyle birlikteyiz hanımlar. Tığ işinden yapılan çeyizlik çalışmaları daha önce de sitemizde paylaştık. Bu güzel model de tığ işinden yelek yapılışı ve adım adım ne yapmanız gerektiği videoda yer alıyor.

Tığla yapılan kafesli çiçek modelli yeleği çeyizlik veya gündelik hayatınızda kullanmak için yapabilirsiniz. Yelek örme bakımından zorlanmayacağınız bir model ve gelin yelek modeli olarak da yeni gelin aldıysanız ona örebilirsiniz.

tig-isi-ceyizlik-yelek

Örgü iğneleriyle yapılan yeleklerden farklı olmayan tığ işi yeleğin yapılışı altta Türkçe olarak sunulmuş. Ben izledim ve aşamaları öğrendikten sonra yapmaya karar verdim. Sizlerde tığ işinden bu güzel ve kolay olan çalışmayı kısa sürede yapabilirsiniz.

Mevsimlik yelek olarak da kullanabilirsiniz. Anne yeleği olarak yapılıp kullanılacağını pek düşünmüyorum. Çünkü biraz ince ve daha çok gençlere uygun bir model olduğunu sizde yapınca fark edeceksiniz. Örümcek ağı örnekli yelek modeli olarak da belki karşınıza benzerleri çıkabilir. Ancak ben çiçekli kafes örnekli yelek olarak tanımladım.

Çeyizlik yelek modeli

Baştan sona yelek nasıl yapılır diyorsanız detaylar anlatımda bulunuyor. İster güllü yelek modeli deyin. İsterseniz çeyizlik gelin yeleği deyin, ama yapabiliyorsanız bu güzel çiçekli örümcek örnekli yelek modelinin yapılışını öğrenerek sizde kendinize veya kızınıza yapabilirsiniz.

Hazırlayan hanım gerçekten emek vererek anlatmış. Kendisine buradan teşekkür ediyoruz. Bu tür anlatımlar sayesinde kısa sürede yelek nasıl yapılacağını öğrenebiliyoruz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*