ANLATIMLI KAĞITTAN ÇİÇEK YAPMAK

Kartondan çiçek yapılışı

Anlatımlı kağıttan çiçek yapmak için çalışma 2 ile karşınızdayız. Bir önceki yazımda da yine sizlere yapay çiçek yapmak için güzel bir anlatım paylaşmıştım.

Turuncu renk kağıtla çiçek yapmak için paylaştığım örnekten ziyade bu yazımda paylaştığım çalışma hem eğlenceli hem de kolay yapılıyor. Kağıttan kolay süs çiçekler yapıp evinizi güzelleştirebilir ve süsleyebilirsiniz.

Bu tür kağıt süs çalışmalarını yapıp satanlar var. Sizde evinizde kağıttan yapay çiçek yapıp satabilirsiniz. Kağıttan gül yapmak veya kağıttan çiçek yapmak için benzer birçok çalışmayı sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz.

Hem de anlatımlı olarak paylaşıyorum. Hem evde bende yapıyorum. Hem de sizde yapın diye bulup sizlere de paylaşıyorum.

Şimdi sizleri bu güzel renkli kağıttan çiçek yapmak için çalışmanın ayrıntılı anlatımı ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

anlatimli-kagittan-cicek-yapmak

anlatimli-kagittan-cicek-yapmak

Kağıttan süs çiçek yapılışı

Kağıt kullanarak güzel süs çalışmaları yapıldığını daha önce çok kez ele almıştık. Çok güzel süs çiçekler yaparak dekoratif anlamda evimizi güzelleştirebiliriz. İşte bu güzel paylaşımda onlardan birisi ve hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle kağıttan süs çiçek nasıl yapılır diyenler için malzemeleri sıralamak istiyorum arkadaşlar. İlk olarak kağıt yani krapon kağıdı veya renkli el işi kağıdına ihtiyacınız olacak. Daha sonra yapıştırıcı ve makas lazım. Bunları temin ettikten sonra işe koyulabiliriz.

İlk olarak çiçeğimizin 5-6 yaprağını resimli anlatımdaki gibi kesmemiz gerekiyor. 6 yaprak gözükecek şekilde kesmeniz gerekmekte. Kağıttan süs yani yapay çiçek çalışmasını resimli anlatımda mor renkle yapmışlar.

Ancak siz değişik renkler tercih edebilirsiniz. Ben sarı renk kullandım ve ortaya değişik çiçek görünümü çıktı. Benim yaptıklarım ayçiçeği gibi durdu. Ama siz de papatya veya değişik çiçekler yapabilirsiniz.

Kağıttan yapay çiçek yaparak evdeki vazolarda kullanabilir veya süsleme parti gibi işlemlerde de tercih edebilirsiniz. Parayla almak yerine hem el becerilerinizi geliştirmiş olursunuz. Hem de yaparken eğlenmiş olursunuz. Yabancılar hep böyle kendisi yapıyor. Biz hazıra alışmışız. Bu yüzden önerdiğim bir çalışma arkadaşlar.

Yaparken takıldığınız bir yer olmamalı diye düşünüyorum. Çünkü kolay ve güzel anlatılmış. Anlatımı kolayca yapabilir ve sizde çocuklarınızla yada eşinizle bu mutlu çalışmayı keyifle yapabilirsiniz. Şimdilik başka çalışmalarda görüşmek dileğiyle hoşçakalın. Kolay gelsin.

source

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Zehra dedi ki:

    Super bi site tesekkurler

  2. Nuray dedi ki:

    teşekkür ediyoruz zehra hanım, ilginiz için sağolun.

  3. esmaa dedi ki:

    İdare eder