ANLATIMLI KUMAŞTAN BOHÇA NASIL YAPILIR


Birçok ev hanımı yaparken zorlandığı bohça hazırlamaya örnek bir resimli anlatım buldum. Birçok kişi biliyordur. Ancak bilmeyenler olabilir.

Bu yüzden evde bohça nasıl hazırlanır diyenler için yapımını anlatan güzel bir resimli anlatım buldum. Resimli anlatımda bohçayı nasıl katlayacağınız veya neresinden katlayıp bohça haline getireceğiniz adım adım farklı şekillerde gösterilmiş.

İnanın bende farklı yapılışını yeni gördüm. Evde bohça nasıl yapılır diyenler olabilir. Hatta bohça yapmayı bilmeyenler de vardır. İnsanlık hali, her şeyi bilecek halimiz yok.

Eskiden bohçacılar gezermiş. Bohçasının içinde çeyizlik örnekler, danteller, nevresimler getirip köylerde veya mahallelerde satarlarmış. Şimdilerde yok.

Şimdi artık her şey elimizin altında tek bir tıkla istediğimiz ürünü kapımıza kadar getirtebiliyoruz. Eskiden ise bohça yapıp satış yapanlar vardı. Zaman çabuk geçiyor.

Şimdi sizleri evde bohça yapmak isteyenler için nasıl bohça hazırlanacağını gösteren örnek resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

anlatimli-kumastan-bohca-nasil-yapilir

source : http://www.repiny.com/pin-1212.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*