Atık Konserve Kutularından Kaşıklık Yapımı


Konserve Kutularıyla Kaşıklık Yap

Konserve kutularının her şekilde değerlendirebilir ve güzel bir dekor için bile kullanabilirsiniz. Atık konserve kutuları bir defalık kullanım oldukları için daha sonrasında ise kullanmayacaksanız eğer dilediğiniz şekilde değişiklik yapabilirsiniz. Bu değişikliklerden bir diğeri de atık konserve kutusundan kaşıklık yapımı olabilir. Atık konserve kutusundan kaşıklık yapmak çok fazla maliyeti olmayan bir tasarımlar.

Mutfağınızda değişiklik olsun istiyor ya da mutfak ürünlerine uyumlu bir dekor yapmak istiyorsanız çok fazla vaktinizi almayacak olan bu tasarımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda da kaşıklarınız çatallarınız için ayrı tasarımlar yapabilir ve hepsini sırası ile mutfağınızda dekor edebilirsiniz. Atık konserve kutularından yapacağınız kaşıklık için gerekli malzemeler vardır.

Bu malzemeler istediğiniz renkte ya da desende kumaş, fon kâğıdı ya da karton, yapıştırıcı, makastır. Bu malzemeleri elinizde hazırda tutuğunuz sürece atık konserve kutusundan kaşıklık yapımı işlemini yapabilirsiniz. İlk olarak kâğıdınızı ya da kumaşınızı konservenin etrafında 1 tur dönecek şekilde kesiniz. Daha sonrasında ise yapıştırma işlemini gerçekleştiriniz.

Konserve kapağına kaşıklarınızın sığacağı şekilde delik açınız ve o deliğin dışarısında kalan bölümü de kaplayınız. Kapağını kapattığınız an da sizler artık bir konserve kutusundan kaşıklık yapmış bulunmaktasınız. Bunlardan dilediğiniz şekilde yapabilir ve kısa süre içerisinde de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece kaşıklık olarak değil makyaj fırçalarınızı koymak için de süslü bir kutu yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey malzemelerinizi eksiksiz bulundurmaktır.

evde-eski-atik-konserve-kutularindan-kasiklik-yapimi
evde-eski-atik-konserve-kutularindan-kasiklik-yapimi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*