Ay Şeklinde Kartondan Kolay Saat Yap


Evde çocuklarınızla birlikte yapacağınız harika bir çalışmayı sizlere bu yazımda paylaştım. Kartondan yapılan çalışmaları sıkça sizlere paylaşmaya çalışıyorum. Hem çok seviyorum, hem de yapımı kolay olduğu için çocuklarınızın el becerilerini de geliştirmeye yarıyorlar. Bu yazımda sizlere paylaştığım kendin yap projesinde ay şeklinde kartondan kolay saat yapmak için güzel bir resimli anlatım paylaştım.

Örnek çalışma da ay resmi kullanılmış. Siz güneş veya diğer gezegenlerin resmini bilgisayarınızın yazıcısından çıktı alarak yapacağınız kartondan saat çalışmasına ekleyebilirsiniz. Evde kartondan saat yapmak için daha önce de kağıt karton bölümünde değişik çalışmalar paylaşmıştım. Kartondan saat yapmak için paylaştığım çalışmaları kullanabilir ve sizde çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olduğunu söyleyebilirim. Kartondan kolay saat yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • karton veya mukavva.
  • yapıştırıcı.
  • bilgisayar, yazıcı.
  • makas.
  • saat motoru.

Malzemeleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Daha sonra ay resminin çıktısını aldıktan sonra yuvarlak bir şekilde makas ile kesmeye başlamalısınız. Daha sonra tam ortasına merkezine bir delik açıp, saatin motorunu ekleyebilirsiniz. Karton tabakasını da yuvarlak kesmeniz gerekiyor. Üzerine ay veya başka bir resmi kesip koyduktan sonra saatinizi hazırlayabilirsiniz. Bu tür çalışmaları eskiden yapardık.

Mevcut saatlerimizin üzerine gazeteden kestiğimiz güzel araba resimlerini veya manzara resimlerini yapıştırırdık. Bu çalışma da artık teknolojiyi kullandığımız için istediğimiz resimleri Internet üzerinden bulabiliyoruz. Şimdi sizleri kartondan ay şeklinde saat yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

ay-seklinde-kartondan-kolay-saat-yap

Kartondan kolay saat yapmak için sitemizdeki diğer çalışmalar hemen bu yazımın altında karşınıza benzer yazılar şeklinde çıkacak. O çalışmalara da göz atabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.brit.co/moon-products/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*