Ayakkabı Kutusundan Ekmek Dolabı Yapmak


Ayakkabı Kutusundan Ekmek Dolabı Yapmak

Bu yazımda paylaştığım çalışmaya benzer olarak sitemizde eski yazıcıdan ekmek dolabı yapımı ile ilgili bir paylaşımım olduğunu hatırlıyorum. Hatta ilk zamanlar yüklemiştim. Şimdi aylar geçti yine benzer bir çalışmayı sizlere paylaşıyorum. Bu yazımda paylaşacağım çalışma ise yine boş ayakkabı kutusundan ekmek dolabı yapmak isteyenler için harika bir resimli anlatımdan oluşuyor. Resimli anlatımda boş ayakkabı kutusunu nasıl kesip biçeceğiniz detaylarıyla gösterilmiş.

Malzemeler ise şöyle ;

  • boş ayakkabı kutusu.
  • desenli kitap kaplığı.
  • yapıştırıcı.
  • makas.

Ayakkabı kutusunu resimli anlatımdaki gibi tam ortasından küçük üçgen şeklinde kestikten sonra, dışını desenli kapla kaplayabilir ve ortaya harika bir ekmek dolabı çıkarmış olursunuz. Kartondan ekmek dolabı yaptıktan sonra size önerim alt tabanı için tahta bir tabaka yerleştirmeniz… çünkü kartondan yaptığınız ekmek dolabının altına su kaçtığı zaman zarar görebilir. Bunu engellemenin yolu ise altına kartondan ekmek dolabı boyutunda bir ahşap tahta kesip sabitlemeniz iyi olacaktır. Şimdi sizleri resimli anlatım ile baş başa bırakıyorum. Adımları takip ederek aynı çalışmayı çok kolay bir şekilde sizde kartondan veya kalın bir mukavvadan yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

ayakkabi-kutusundan-ekmek-dolabi-yapmak

Resimli anlatımın sonundaki yani bu yazımın üstündeki son karede gördüğünüz gibi çok güzel sevimli bir ekmek kutusuna sahip oluyorsunuz. Kartondan ekmek kutusu çalışmasını yaparken farklı desenlere sahip veya renklere sahip kitap kaplıkları kullanabilirsiniz. Böylece ekmek kutunuz hem şık durur hem de göze hitap eder. Kolay gelsin.

source : http://storagegeek.tumblr.com/post/62323679942/clever-shoebox-upcycle-via-diy-and-craft

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*