AYI ŞEKLİNDE FERMUARLI ÇANTA YAPIMI

Çocukların ilgisini çekecek bu güzel çalışmayı muhakkak yapmalısınız. Yapımı gayet kolay olan çalışmayı ayı şeklinde veya farklı hayvan yüzünü baz alarak yapabilirsiniz. Gerçekten yaparken keyif alacağınız ayı şeklinde çanta yapımı çalışmasını ben yapmaya dün başladım. Kalıbını çıkarttıktan sonra dikip, her iki tarafın dolgusunu yaptıktan sonra çalışma kendisini yavaşça gösteriyor. İnanın çok güzel oluyor ve malzemeleri ise evde hemen toparlayacağınız inceliktedir.

Ayı yüzlü çanta yapımı için malzemeler ;

  • Poantiyeli kumaş türü.
  • İğne iplik.
  • Düğme.
  • Beyaz kumaş parçası.
  • Fermuar.
  • Pamuk veya yün.
  • Burnu için keçe.

Malzemeleri kendinize göre değiştirebilirsiniz. Çalışmaya başlamadan önce resimli anlatıma bir bakın ve hemen tarifime uygun bir şekilde yol almaya başlayın. Öncelikle sizde beyaz bir kağıda ayının yuvarlak kafasını yarım daire olacak şekilde çizebilirsiniz. Daha sonra kulak kısımlarını çizmeniz yeterli olacaktır.

Kağıda çizdiğiniz şablonu makas ile kestikten sonra kumaş üzerinde kalıbını çıkarabilir ve parçaları belirleyebilirsiniz. Kulak kısımlarını ayrı parça halinde kesip şablon yapabilirsiniz. Yada elinizin ayarına güveniyorsanız kağıda kulaklı olarak ayının yüzünü yarım yuvarlak şeklinde çizmelisiniz. Ayı şeklinde cüzdan yapımı olarak da adlandırabileceğimiz bu güzel çalışmayı seveceğinizi düşünüyorum. Ayı şeklinde cüzdan modeli çalışmasının resimli anlatımı şöyle ;

ayi-seklinde-fermuarli-canta-yapimi

ayi-seklinde-fermuarli-canta-yapimi

Ayı biçiminde cüzdan çalışmasına ip de kullanabilirsiniz. Ancak fermuarlı yapmanız hem güzel olacak. Hem de her türlü işinize yarayacak bu güzel torba cüzdan modelini çocuklarınız da çok sevecek. Ayı yüzlü cüzdan çalışmasının tarifine devam edecek olursam. İki parça arka ve ön yüz şablonlarını kumaşta kestikten sonra, dikim işlemini el ile yapmalısınız. İki parçayı da birbirine dıştan diktikten sonra şişkin kısımları için pamuk yada yün kullanabilirsiniz. Yada sade de yapmayı düşünebilirsiniz. Yüz kısmı yani ön kısmına yine parça kumaşı kullanarak ağız kısmını oluşturabilirsiniz. Burun için düğme, ağız mimik için iğne iplikle düz dikiş yapabilirsiniz. Gözler içinde düğme öneriyorum. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. AYI ŞEKLİNDE FERMUARLI ÇANTA YAPIMI için yorumda bulun

    AYI ŞEKLİNDE FERMUARLI ÇANTA YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AYI ŞEKLİNDE FERMUARLI ÇANTA YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.