Az Sermaye ile Yapılacak İşler Nelerdir?

Az Sermaye ile Yapılacak İşler Nelerdir? kendi işinin sahibi olmak isteyen ancak fazla bütçesi olmayanlara hitap ediyor. Plazaları, afişleri, beyaz yakalığı bir kenara bırakalım. Dişimizden tırnağımızdan artırıp biriktirdiğimiz az bir şey ile büyük işler başarabiliriz aslında. Dolayısıyla hevesimizin kırılmasına gerek yok.

Az Sermaye ile Yapılacak İşler Nelerdir?

Bu soruya çiğ köfteci dükkanı açmaktan sabunculuğa, alışveriş merkezlerinde stand kiralamaktan halı yıkamaya kadar yüzlerce iş ile cevap vermek mümkün. İçlerinden bazılarını aşağıda listeledik:

Al-Sat Yapmak

Aldığı şeyi değerinden daha pahalıya satarak kâr elde etmek yeni bir fikir değil. Fakat en kârlı fikirlerden olduğu kesin. Örneğin teknik bilginiz varsa, satın aldığınız parçaları birleştirebilir veya bozuk ürünleri onarıp daha yüksek fiyattan satışa sunabilirsiniz. Az Sermaye ile Yapılacak İşler Nelerdir?

İçerik Yazarlığı

Aslında bu, sermayesiz yapılabilecek işler içerisinde. Eliniz yatkınsa, kelime dağarcığınız genişse, araştırmayı ve yazmayı seviyorsanız web sitelerine içerik üreterek kolayca para kazanabilirsiniz. Hatta kendiniz için bir blog açabilir, belli bir ziyaretçi kitlesine ulaştıktan sonra reklam kazançlarından gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Organizasyon Firması Kurmak

Planlı çalışıyorsanız, sorumluluk sahibiyseniz az sermayeli işler yelpazesinde tercihinizi bu fikirden yana kullanabilirsiniz. Parti, doğum günü, gezi-tatil, kına ve düğün gibi alanlarda organizasyon işleriyle uğraşarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Fotoğrafçılık

Doğa fotoğrafçılığı, sosyal medya fotoğrafçılığı, düğün fotoğrafçılığı… İlgi duyduğunuz alana yönelerek, yakaladığınız karelerle ciddi kazançlar yakalayabilirsiniz!

Özellikle Youtube içerik üreticileri ve ınstagram’daki fenomen influancerlar fotoğrafçılara çok ihtiyaç duyuyor. Bu piyasaya hâkim olduğunuz takdirde, işsiz kalmanız pek olası değil.

Online Satış Sitesi Kurmak

Çoğumuz ihtiyaçlarımızın büyük bir kısmını internetten satın alıyoruz. Online satış siteleri oldukça rağbet görüyor. Satmak istediğiniz ürünleri çevrimiçi ortama taşıyarak web sitesi üzerinden kolayca pazarlayabilir ve potansiyel müşterilerinizle buluşturabilirsiniz. Tabii ki web site şart değil, bunu Instagram’dan bile yapabilirsiniz.

El İşi Satmak

Örgü yapıp satarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Takı, oyuncak, kıyafet; farklı alanlarda el işleri hazırlayarak emeğinizi paraya çevirebilirsiniz.

İlerleyen süreçte yüz yüze veya online ücretli workshoplar gerçekleştirerek bu alandaki bilgilerinizi insanlarla paylaşabilirsiniz. Hem kendinizi de tanıtmış olursunuz.

Çiçekçi Dükkanı Açmak

Az sermaye ile yapılabilecek işler arayışına güzel bir çözüm olan bu iş, doğru reklam kampanyası ve uygun konseptle alır başını yürür! Üstelik, çiçekçilikle ilgili alabileceğiniz birçok eğitim var.

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Hayvanlarla vakit geçirmeyi sevenler bunu kazanca dönüştürebilir. Evcil hayvanlara bakmak, onları yürüyüşe çıkarmak veya bir hayvan kreşi açarak onları bir araya getirmek gibi işler, son derece kâr getirebilir.

Stand Kiralamak

İşlek caddelerden birine vitamin bar standı kurabilirsiniz. Ya da aksesuar, el işi tarzı ürünlerinizi stand kurarak satabilirsiniz.

Az Sermaye ile Yapılacak İşler Nelerdir? Bunun için belediyeye cüz’i bir miktar ücret ödeyerek dönemsel veya yıllık olarak stand kurabilirsiniz. Dilerseniz belediyeye ait hazır standları da kullanabilirsiniz. Diğer bir seçenek, AVM içerisinde stand kurmak.

Ev Yemekleri Restoranı Açmak

Birçok insan evde yemek yapmakla uğraşmaktansa dışarıdan yemeyi daha cazip buluyor. Bu işin maliyeti, restoranın nerede açıldığına göre değişir.

Fakat çalışanların veya öğrencilerin yoğunlukta olduğu bir bölgeye restoran açarsanız kısa zamanda işleri büyütebilirsiniz. Bilhassa öğle aralarında ve akşam saatlerinde daha fazla yoğunluk yaşayacağınızı tahmin etmek zor değil. Az Sermaye ile Yapılacak İşler Nelerdir?

Az sermaye ile yapılabilecek işler arasında; yaşam koçluğu, danışmanlık, emlakçılık, butik çay evi açmak, evden eve nakliyat, halı yıkama ve oto yıkama gibi işler de var. Hepsini farklı yazılarda detaylı olarak ele almayı düşünüyoruz. Bizi takipte kalın! Az Sermaye ile Yapılacak İşler Nelerdir?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu