AZTEK TIĞ İŞİ ÖRGÜ MODELİ ÖĞREN

aztek-orgu-modeli

Aztek tığ işi örgü

Örgü modellerinde yeni bir döneme girdik. Güzel örgü modelleri ve örnekleri ile yolumuza devam ettiğimiz şu sıralar Arzu hanımın paylaşımı olan çok güzel bir görünüme sahip Aztek tığ işi örgüyle birlikteyiz hanımlar. Yapımı kolay olan çalışmayı parça parça yapıyorsunuz. Daha sonra birleştiriyorsunuz. Bununla neler yapılabilir? bence örtü, örgü bebek battaniyesi, örgü şal modeli yapılabilir.

aztek-orgu-modeli

Aztek örgüsü zor değil. Tığ işinden yapılan güzel ve keyif verici bir modeldir. Kısa sürede izleyerek öğreneceğiniz modeli sizde farklı iki renkle yaparak benim gibi masa örtüsü, koltuk örtüsü veya şal olarak yapmayı düşünebilirsiniz. Daha önce de benzer motifli örgüler paylaşmıştık. Ancak bu örgü biraz detay istiyor.

Aztek örgüsü nasıl yapılır

Öğrenimi kolay olan örgüyü yeni örgüye başlayan hanımların da başarabileceğini vurgulamak isterim. Altta yer alan Türkçe anlatımlı ve Arzu hanımdan bizzat dinleyerek öğreneceğiniz modeli kavradıktan hemen sonra ilk olarak şal örmeyi düşüneceksiniz. Çünkü ben izler izlemez kolay olan örgü modelinden ne yaparım derken şal yapmayı bir an düşündüm.

Hatta örgüyü masa örtüsü olarak da yaparak kızlarınıza çeyizlik olarak hazırlamayı da düşünebilirsiniz. Sadece kızlarınıza değil gelin alacaksanız oğullarınızın çeyizine de yaparak çeyizlik örgü aztek örtü modeli olarak yapıp saklayabilirsiniz. Farklı iki renkle örüp yapacağınız çalışmayı daha sonra birleştirerek çok güzel örtüler, yelek, şal veya battaniye dahi yapabilirsiniz. Bence güzel bir çalışma öneririm hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*