BAHARLIK ÖRGÜ BLUZ MODELİ

Baharlık-Bluz-Modeli

Baharlık örgü kapüşonlu bluz modeli

Kış için yeterince örgü işi yaptım birazda baharda ve yaz aylarında kullanabileceğim modeller yapayım diye düşünüyorsanız mutlaka bu modele göz atmalısınız.

Bugün sizlere yine yapımı oldukça basit ve güzel bir baharlık bluz modeli göstermek istiyorum. Modelin yapımı çok basit olduğu için sıkılmadan kısa sürede en fazla 3 gün içerisinde harika bir bluz ortaya çıkartabilirsiniz.

Baharlık bluz yapımında küçük kare motifler yapılmış. Bu kare motifler bir araya getirilince de güzel bir bluz ortaya çıkmış.

Burada yapılan kare motifler için önce bir çiçek motifi yapılmış. Daha sonra bu çiçek motifi bir köşede olacak şekilde tutulmuş ve etrafı trabzanlar ile işlenerek güzel bir motif ortaya çıkartılmış.

Modelin yapımını buradan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Motifler birleştirirken bu çiçek modelleri bu şekilde yukarıda kalmalı. Yapılan bluz modelini görselden inceleyerek nasıl birleştirildiğini görebilirsiniz.

Baharlık bluz modelinin beden kısmı tamamlanınca burada yer alan bluz modelinde kapüşonda yapılmış. Kapüşon kısmı ise trabzanlardan yapılmış. Siz isterseniz bu kapüşonu yapmayabilirsiniz.

Burada yapılan baharlık bluz modeli kısa bir model olarak yapılmış. Yani uzunluğu bel üstünde olabilir. Siz isterseniz bu bluzu daha uzun yapabilirsiniz. Biraz daha uzun yapıp tunik tarzında da yapabilirsiniz. Hatta burada kullanılan bu motifler ile bence baharlık hırka da yapılabilir.

Baharlık bluz modeli yapılırken yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilecek terletmeyecek ve cildi rahatsız etmeyecek olan ipler seçmelisiniz.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*