Bahçe Hortumundan Paspas Yapmak


Evde kullanmadığınız bahçe hortumu varsa onu çok güzel bir paspasa çevirebilirsiniz. Bahçe hortumundan paspas yapmak için paylaştığım resimli anlatımdaki gibi sizde hortumu paspasa dönüştürebilirsiniz. Değerlendirme çalışması olarak da nitelendirebiliriz aslında bu güzel çalışmayı, hortumdan paspas yapmak için resimli anlatımdaki örneği baz alabilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken şu renkli hortumlar oluyor, içinden geçen suyu görebiliyorsunuz. İşte o hortumlardan harika paspaslar yapabilirsiniz. Hortum esnek olduğu için kapınıza gelenler üzerine bastığında onun bir hortum olduğunu dahi biraz geç fark edecekler. Öncelikle bu güzel çalışmayı yapabilmeniz için malzemeleri sıralamak istersek ;

  • renkli bahçe hortumu.
  • makas veya bıçak.
  • güçlü yapıştırıcı.
  • ip veya tel.

Malzemeleri kendinize göre değiştirebilirsiniz. Evde hortumdan paspas yapmak için daha önce sanırım bir paylaşımım olmamıştı. Bu yazımda paylaştığım hortum paspas modeli çalışmasının resimli anlatımı ise şöyle ;

bahce-hortumundan-paspas-yapmak

Son karede gördüğünüz gibi bahçe hortumu yuvarlak bir şekilde paspasa dönüştürülmüş. Sizde aynısını kolaylıkla yapabilirsiniz. Evinizin dışında bahçenizde kullanacağınız bu güzel çalışmayı farklı renkteki hortumlardan yapabilirsiniz. Evde hortumdan paspas yapmak için paylaştığım resimli anlatımda bir de eski dolaptan çiçek saksısı yapmak için örnek bir resim yer alıyor.

Evinizde ahşap dolabı saksı yapmak isterseniz işte size örnek bir çalışma… sizde aynısını yapabilir veya değişik şekillerde çalışmalar ortaya koyabilirsiniz. Bu çalışmada hortumu katlayarak yuvarlak şekli oluşturmak için keserek işleme başlayabilirsiniz. Renkli hortumdan paspas yapabilir ve turistik yerlerde satışa da sunabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : https://tr.pinterest.com/pin/318489004876257784/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*