Bakır Telden Bisiklet Yapmak


Bakır Telden Bisiklet Yapmak

Bu tür çalışmalara bayılıyorum. Gördüğümde yapmayı denedim fakat beceremedim. Daha doğrusu yapmaya çalıştım ancak başka bir şeye benzedi :) şimdi sizlere bu yazımda bakır telden bisiklet yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Resimli anlatımda bakır tel kullanılarak bisiklet figürü yapabilir ve süs olarak evinizde kullanabilirsiniz.

Evde kolay bakır telden minyatür bisiklet figürü yapabilmek için malzemeler ;

  • bakır tel.
  • tuvalet kağıdı veya peçete.
  • yapıştırıcı.
  • tuvalet kağıdı rulosu.
  • makas.

İlk olarak bakır tellerden direksiyon ve gövde kısmını yaparak işe başlıyorsunuz. Daha sonra tuvalet kağıdı rulosundan 3 adet tekerlek için yuvarlak karton kesmeniz gerekiyor. Kestikten sonra bakır teller ile jant kısmını dolayabilir ve karton ruloya dolayabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yaparken yapıştırıcı kullanmayı ihmal etmeyin. Böylece peçete ile sardığınız kısımlar kalkmaz ve sağlam olur. Daha sonra minyatür bisikletin gövdesine tüm parçaları ve en son direksiyon bölümünü monte edip birleştirebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu süs çalışmasını yapıp, turistik yerlerde kolaylıkla satabilirsiniz. Evden para kazanmak isteyen bayanlar bu tür çalışmalar ile güzel paralar kazanabilirler. Evde kolay minyatür bisiklet süs yapılışı ile ilgili resimli anlatım ise şöyle ;

bakir-telden-bisiklet-yapmak

Bisikletin en zor kısmı ise arkasındaki sepet bölümüdür. Bu bölümü kendinize göre kola şişe kapağını veya başka bir şişe kapağını peçete ile sardıktan sonra sepet şekline dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda beyaz sprey boya da tercih edebilirsiniz. Bu güzel çalışmayı yaptıktan sonra evinizde vitrine veya TV ünitesine koyabilir ve evinizi güzelleştirebilirsiniz.

source : http://www.icreativeideas.com/diy-little-bike-carrying-beautiful-flowers-decoration/

6 Comments on Bakır Telden Bisiklet Yapmak

  1. Gerçekten çok güzel bir tasarım vermişler bakır telli bisiklete.. Bende çocukken Tel den araba yapardım.. Ama bu bakırdan bisikleti yapanlar gerçekten çok güzel bir tasarım vermiş. Ayrıca bisikletin dış kaplamasıda bir harika olmuş . Yapanların elleri dert görmesin.. Güzel bir el sanatı.. Başarılar

  2. Ali bey, gül için keçe veya eva kağıdı kullanmalısınız. İnce kopya kağıdı da olabilir. Resimli anlatımdaki gibi aynı uzunlukta kesmeyeceksiniz. yeşil parça uzun olacak. gül için kırmızı parça ise az biraz dar olacak. sonra içeri doğru büzmeniz gerekiyor. daha sonra yapıştırıp birbirine kenetlemelisiniz. aslında yapımı kolay, sitemizde keçeden gül yapmak veya kağıttan gül yapmak için resimli anlatımlara göz atmalısınız. umarım yapabilirsiniz. kolay gelsin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*