BAKLAVA DİLİMLİ ÇEYİZLİK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çok renkli baklava dilimli lif yapılışı

Farklı lif modeli arayanlar için bugün güzel bir lif modeli göstermek istiyorum. Renkleri ile çok hoşuma giden bu lifi sizinle paylaşmak istedim. Lifin yapım aşamalarını gösteren bir videoyu da sizlere vermek istiyorum.

Baklava-Dilimli-Lif

 

Baklava dilimli lif modeli kolay bir şekilde işlenen güzel bir model. Lif örmeye yeni başlayanalar bu videoyu izleyerek modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirler.

Çeyizleri içerisine farklı şık bir lif modeli arayanlar mutlaka bu lif modelini yapmalılar. Bu modelde kullanılan renkler gerçekten çok hoş durmuş. Renkleri benim çok hoşuma gitti. Renkleri ile çok hoş duran ve dikkat çeken bir model.

Baklava dilimli lif modeli 6 tane baklava diliminin yapılarak bir araya getirilmesi ile oluşturuluyor. Baklava dilimlerini yapmak için beyaz ip ile olan bölümden başlanıyor. Daha sonra diğer ipler ile işleniyor.

Baklava dilimli lif modelinin yapımında fıstıklar kullanılmış. Yani kolay bir model. Sadece nerede arttırma yapacağınıza, nerelere batacağınıza dikkat etmenize gerek.

Baklava dilimli lif modeli yapılırken beyaz ip ile örülen kısımda küçük bir çiçek motifi de yapılmış. Bu şekilde lif modeli daha şık durmuş.

Baklava dilimli lif modelinin baklava dilimleri yapıldıktan sonra her bir dilim yine tığ ile işlenip fıstıklar yapılarak birleştiriliyor. Bu şekilde lif modeli daha güzel durmuş.

Baklava dilimli lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu izleyerek yapım aşamalarını öğrenebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda sizlere yine bu şekilde farklı modeller göstermeye devam edeceğim.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=Qo-qz2g50-c

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BAKLAVA DİLİMLİ ÇEYİZLİK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    BAKLAVA DİLİMLİ ÇEYİZLİK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BAKLAVA DİLİMLİ ÇEYİZLİK LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.