BAMBU ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR

bambu-orgu-ornegi-ogren

Bambu örgü modeli

Arzu hanımın en güzel örgülerinden birisindeyiz. Harika örgü modeli ile çok güzel örgü yelek modeli yapılabilir. Bambu örgü örneği olarak bilinen bu modeli şiş işi yapacaksınız. Çok güzel bir şiş işi örgü modelidir diyebilirim.

Yapılışı biraz zor gibi gözükse de tek renk iple yapıyorsunuz. Yün ip ve şişiniz olunca hemen bu güzel örgü modeli bambu örneğini yapmaya başlayabilirsiniz. Anlatımlı bambu örgü modelini öğrenip, hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

Örgü lif modeli yapımı için yeni örgüye başlayanlara da önerdiğim bir tarif. Arzu hanımın kanalında bunlardan çok var. Değişik örgü modelleri ve yeni örgüler arayanlara tavsiyemdir.

Örgü türü arasında bambu örneğini zorlanmadan öğrenebileceğinizi söylemek isterim hanımlar. Çok güzel örgü atkı modeli yapılabilir. Örgü kışlık kazak yapılabilir. Öğrenerek sizde bu bambu örneğini örgülerinizde uygulayabilirsiniz hanımlar.

bambu-orgu-ornegi-ogren

Yinede takıldığınız bir şey olursa ister bu yazımızın altına yorum yazın. İsterseniz de videoya ulaşıp, Arzu hanıma sorularınızı yöneltebilirsiniz. Bambu örgüsünde zorluk fazla olmadığı gibi örgü kazak yapımında tercih edeceğiniz örnekler arasına gireceğini şimdiden söylemeliyim hanımlar.

Bambu örgü örneği

Anlatımlı örgü modelini öğrenip, yaptıktan sonra hemen kazak veya kalın kışlık örgüler yapacağınıza eminim. Örgü boyunluk yapımında da motiflerinin güzel oluşu nedeniyle tercih edebileceğiniz bir model hanımlar. Seveceğiniz bir başka örgü modelinin anlatımında görüşmek dileğiyle hanımlar. İyi haftalar.

kaynak : https://www.youtube.com/user/ArzuSepeti/videos

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*