Banka Kartından Küçük Saksıların Yapılışı


Günü geçmiş banka kartı değerlendirme

Banka kartından küçük saksıların yapılışıyla alakalı bulduğumuz bu güzel çalışmayı sizde seveceksiniz. Yapımı gayet eğlenceli olan çalışmayı süs amaçlı yapabilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek için bulduğumuz bu güzel fikirle ilgili detaylar ise aşağıda yer alıyor.

Çoğumuzun eskiden aldığı ve kullanmadığı kredi kartı, banka kartı veya diğer kartlardan evimizde vardır. Zamanı geçmiş ve kullanım dışı kalan bu kartları geri dönüşüm mantığı ile kullanabilirsiniz.

Bu kartlar ile küçük saksılar yapabilir ve evinizde şık ve sevimli süs eşyası olarak kullanabileceğiniz hiç aklınıza geldi mi? çoğumuzun kullanmadığı veya kullanım dışı kalan kredi kartı yada bankamatik kartları bulunur.

Bunları atmak veya kırmak yerine, onları dönüştürebilir ve harika küçük minyatür saksılara çevirebiliriz. Banka kartından küçük saksıların yapılışı ile ilgili sizlere bu yazımda paylaşacağım anlatımlı çalışma çok işinize yarayacak.

Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı sizde evinizde yapacak ve minyatür çiçek saksılarına sahip olacaksınız. Minyatür çalışmaları seviyorsanız, sitemizde yer alan minyatür kategorisindeki diğer çalışmalara da göz atmanızı öneririm.

Birbirinden farklı minyatür çalışmalar bulunan sitemizde ki diğer çalışmaları da eminim ki beğeneceksiniz. Bankamatik kartlarından küçük minik saksılar yapabilir ve eğlenceli görüntülere sahip olabilirsiniz.

Öncelikle kullanmadığınız tüm kartları bir araya getirin. Sırasıyla malzemelerimiz ;

– Makas.
– Eski kartlar.
– Mıknatıs.
– Cetvel.
– Şeffaf bant (seloteyp)
– Kağıt bant.
– Silikon tabancası.
– Kahverengi boya.
– Fırça.
– Toprak veya süs taşları.
– Yapma çiçek. (veya gerçek çiçek)
– Siyah keçeli kalem.

Tüm bu kolay bulunabilir malzemeleri bir araya getirdikten sonra aşağıdaki resimlerle birlikte hareket etmelisiniz.

Elinizdeki kartları üstteki resimde gördüğünüz gibi çizmeye başlayın. Çizdikten sonra kat noktalarından içeriye doğru katlayın.

Köşeleri kestikten sonra, alttaki resimde gördüğünüz gibi içe doğru katlayın.

Bu şekle getirdikten sonra bant ile çevresini bantlayın ve ortaya küçük saksı kasasını çıkartın.

Malzemelerimiz arasındaki mıknatısı alıp, kutunun yan tarafına bantlıyoruz. Bu sayede metal bir yere kondurabilir veya buz dolabınıza asabilirsiniz.

Sonuç olarak yaptığımız bu minik saksılara, az miktarda toprak koyup, içerisine mercimek çimlendirebilirsiniz. Yada arap saçı denilen süs bitkisinden de yerleştirmeniz mümkündür.

İsteyen içine süs taşları koyabilir ve ufak sahte çiçeklerde kullanabilir. Küçük saksınızı yaptıktan sonra gerisi size kalmış, ister hayal gücünüzü kullanarak daha değişik şekillerde kullanın. İsterseniz de bu şekilde kullanın.

Kreditkarte Miniatur pot – credit card miniature pot – carte de crédit miniature pot

kaynak : https://www.tumblr.com/

2 Comments on Banka Kartından Küçük Saksıların Yapılışı

  1. Buna benzer çalışmalarınız varsa bize gönderebilirsiniz. Bu sayede sizin isminizle sizin paylaşımınızın resimlerini sitemizde paylaşabiliriz.

  2. Banka kartı ile yaptığınız saksıları gördüm, işe yaramayan atıl durumdaki banka kartlarını bu sayede değerlendirebileceğimizi öğrenmiş oldum. Peki banka kartı ile başka neler yapabiliriz ?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*