Borsa İstanbul'da IDEAS.E ve KLKIM.E hisselerine önlemler getirildi!

Borsa İstanbul'da IDEAS.E ve KLKIM.E hisselerine önlemler getirildi!
Borsa İstanbul'da IDEAS.E ve KLKIM.E hisselerine önlemler getirildi!

Borsa İstanbul'da Tedbirler Başladı

Borsa İstanbul, Sermaye Piyasası Kurulu'nun kararı doğrultusunda Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) uyarınca IDEAS.E ve KLKIM.E hisseleri için tedbirler aldı. Bu tedbirler, 11 Eylül 2023 tarihli işlemlerden 10 Ekim 2023 tarihli işlemlere kadar geçerli olacak ve açığa satış ile kredili işlemlere önlem getirecektir.

borsa-istanbulda-ideas-e-ve-klkim-e-hisselerine-onlemler-getirildi.png

Detaylı Açıklama

Borsa İstanbul'un Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamaya göre, IDEAS.E ve KLKIM.E hisselerindeki tedbirler aşağıdaki gibidir:

  • 11/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 10/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Bu tedbirler, payların işlem gördüğü pazarın ve platformun işlem kurallarından bağımsız olarak uygulanacaktır. Yani, diğer düzenlemeler veya kararlar bu tedbirlerin geçerliliğini etkilemeyecektir. Tedbirler, SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemlerini yasaklama kararıyla birlikte gelmiştir.

IDEAS.E ve KLKIM.E hisselerine getirilen bu önlemler, yatırımcıların işlem stratejilerini gözden geçirmeleri için önemli bir gelişmedir. Borsa İstanbul'da yaşanan bu gelişmeleri yakından takip etmek, yatırımlarınızı daha güvenli bir şekilde yönlendirmenize yardımcı olabilir. Unutmayın, yatırım kararları almadan önce detaylı araştırma yapmak her zaman önemlidir

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.