EGPRO hissesi temettü ödemesi yapacak!

EGPRO hissesi temettü ödemesi yapacak!
EGPRO hissesi temettü ödemesi yapacak!

Ege Profil Ticaret ve Sanayi Şirketi A.Ş. (EGPRO) Hisse Temettü Ödeme Detayları

Bu hafta EGPRO hissesi beklenen temettü ödemesini gerçekleştirecek. İşte ayrıntılar...

egpro-hissesi-temettu-odemesi-yapacak.png

Temettü Ödeme Tarihi: 14 Eylül Perşembe

EGPRO hissesinin temettü ödemesi 14 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilecek. Bu ödemeden hisse başına düşen temettü tutarı 1,4299999 TL olarak belirlenmişken temettü verimi %1,06 olacak.

EGPRO hissesi sahipleri için bu tarih önemli bir fırsat sunuyor. Ancak EGPRO hissesinin temettü ödemesinin yanı sıra şirketin kendisi de önemli bir geçmişe sahiptir.

Ege Profil Ticaret ve Sanayi Şirketi A.Ş. (EGPRO) Hakkında Bilgi

Ege Profil, 1981 yılında kurulan bir şirkettir ve kuruluşunun ardından 1982'de günümüzdeki adını almıştır. 1993 yılında şirketin hisseleri halka arz edilerek Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlamıştır. 2000 yılında EGPRO hisselerinin %47'si, dünyanın en büyük PVC profil üreticilerinden biri olan Belçikalı Deceuninck Grubu'na satıldı.

2001 yılında Mazhar Zorlu Grubu, şirketin ek %30'luk hisselerini Deceuninck Grup'a satmış ve Deceuninck Grup, Borsa İstanbul'dan %21'lik bir kısmını satın alarak şirketin %97,54'lük çoğunluğuna sahip olmuştur. 2004 yılında şirket, Pilsa A.Ş. ile yaptığı bir sözleşme sonucunda, Winsa ticari markası altında yürütülen faaliyetleri bünyesine kattı.

Aralık 2017'de Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş. ile birleşme sürecini tamamlamış ve Deceuninck Grup'un EGPRO hisse oranı %95,82'ye yükselmiştir. Şu an itibariyle Deceuninck Grup'un hisse oranı %88,32'ye gerilemiş olsa da EGPRO hisseleri Yıldız Pazar'da işlem görmektedir.

EGPRO hissesi sahipleri, bu hafta yapılacak temettü ödemesiyle ilgili olarak dikkatli olmalı ve bu önemli finansal olayı kaçırmamalıdır. EGPRO, köklü bir geçmişe sahip olan bir şirket ve yatırımcılar için önemli bir potansiyele sahip olabilir. Temettü ödemesi, hisse sahiplerine ek gelir sağlama fırsatı sunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.