Emekli i̇kramiyeleri bayramda 9000 TL'ye ulaşıyor!

Emekli i̇kramiyeleri bayramda 9000 TL'ye ulaşıyor!
Emekli i̇kramiyeleri bayramda 9000 TL'ye ulaşıyor!

Emekli ikramiyeleri için bayram sürprizi! Türkiye Emekliler Derneği, emekli vatandaşların maddi sıkıntılarına çare bulmak amacıyla hükümetten ek ödemeler talep ediyor. Özellikle Cumhuriyet Bayramı için önerilen 5.000 TL'lik ikramiyenin yetersiz olduğunu belirterek, bu ödemenin en az 10.000 TL olması gerektiğini vurguluyorlar. Son dönemdeki enflasyon artışı ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle emeklilerin satın alma gücünün azaldığına dikkat çekiyorlar.

emekli-ikramiyeleri-bayramda-9000-tlye-ulasiyor.jpg

Emekli Derneği'nin İkramiye Talepleri

Emekli Derneği, ayrıca Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı ikramiyelerinin de artırılmasını istiyor. Şu an için 2.000 TL olan bu ikramiyelerin en az 9.000 TL olması gerektiğini savunuyorlar. Dernek, son zamın emeklilerin ihtiyaçlarını karşılamadığını ve Ocak ayı öncesinde hükümetin emeklilere geriye dönük bir iyileştirme yapmasını talep ediyor.

Hükümet yetkilileri ise emeklilerin bu taleplerine duyarsız kalmıyor. Çalışma Bakanı, Ekim ayında Meclis'e sunulacak olan yeni emekli maaşı zamları üzerinde çalıştıklarını ve emeklilere olumlu haberler vereceklerini belirtti.

Emekliler için bayram sevinci kapıda gibi görünüyor. Umuyoruz ki hükümet, emekli vatandaşların ekonomik güvencesini artırmak için gerekli adımları atar ve ikramiyeleri yükseltir. Bu, emeklilerin bayramlarını daha coşkulu bir şekilde kutlamalarına yardımcı olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.