Eylül ayında hangi şirketler halka arz edilecek!

Eylül ayında hangi şirketler halka arz edilecek!
Eylül ayında hangi şirketler halka arz edilecek!

Eylül Ayı Halka Arz Takvimi Açıklandı! İşte Detaylar

Son dönemdeki borsa rallisiyle birlikte halka arza çıkan şirket sayısı artarken, yatırımcılar da gözlerini eylül ayına çevirmiş durumda. Eylül ayında halka arz sürecinde olan şirketler, yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor ve araştırılıyor. Sermaye Piyasası Kurulu son dakika bir duyuru yaparak, eylül ayı halka arz takvimini açıkladı.

Gıpta Ofis Kırtasiye ve Tarkim Bitki Koruma Şirketleri Halka Arz Adayları Arasında!

Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapan son şirketlerin 2023 Eylül halka arz takvimi merak ediliyor. Ağustos ayında İzdemir Enerji (IZENR), Ofis Yem Gıda (OFSYM), Tatlıpınar Enerji (TATEN), Enerya Enerji (ENERY), Baydöner (BYDNR), Kuzugrup GYO (KZGYO) halka arz süreçlerini tamamlamıştı. Şimdi ise Gıpta Ofis Kırtasiye ve Tarkim Bitki Koruma şirketleri halka arz olacak firmalar arasında yer alacak. Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş, SPK onayıyla halka arz yolculuğuna başlamış durumda. Halka arz tarihleri ilerleyen günlerde netlik kazanacak.

Şirket Sermaye Artırımı ve Pay Detayları Açıklandı!

Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi A.Ş., halka arz sürecinde önemli adımlar attı. Şirket, çıkarılmış sermayesini 250.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 16.000.000 TL’den 21.000.000 TL’ye çıkarmaya karar verdi. Bu artırılan 5.000.000 TL nominal değerli paylar, mevcut ortakların yeni pay alma haklarının kısıtlanmasıyla birlikte Sermaye Piyasası Kanunu ve alt düzenlemeleri çerçevesinde halka arz edilecek. Halka arz edilecek 5.000.000 TL nominal değerli payların Borsa İstanbul ilgili pazarlarında işlem görmesi planlanıyor.

Eylül ayının halka arz takvimi oldukça hareketli gözüküyor. Yatırımcılar, bu şirketlerin detaylarına yakından odaklanmalı ve yatırım fırsatlarını kaçırmamalı. Siz de halka arz süreçlerini yakından takip ederek, yatırım portföyünüzü çeşitlendirmeyi düşünebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.