Mehmet Şimşek, Rezerv satışı ve kura müdahale i̇ddialarına yanıt!

Mehmet Şimşek, Rezerv satışı ve kura müdahale i̇ddialarına yanıt!
Mehmet Şimşek, rezerv satışı ve kura müdahale iddialarına cevap veriyor. İddiaları yanıtlarken Merkez Bankası'nın rolünü vurguluyor ve geleceğe yönelik adımlardan bahsediyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten İddialara Yanıt

Mehmet Şimşek İddiaları Reddediyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Eski TCMB başekonomisti Hakan Kara'nın rezerv satışı ile kura müdahale edildiği iddialarına yönelik açıklamalarına karşı çıkıyor. Kara'nın paylaşımını alıntılayarak cevap veren Şimşek, Merkez Bankası'nın seviye hedefine uygun olarak rezerv satışı yapmanın kura müdahale anlamına gelmediğini belirtiyor.

Merkez Bankası'nın Rolü ve Amaçları

Mehmet Şimşek, Merkez Bankası'nın rezerv satışları ile ilgili gerçek amacının açıklığa kavuşturulması gerektiğini vurguluyor. Şimşek'a göre, Merkez Bankası'nın rezerv satışları, sermaye piyasalarını canlandırmak ve yerel para birimini desteklemek amacıyla yapılmaktadır.

Hakan Kara'nın Görüşleri ve Tepkisi

Eski TCMB başekonomisti Hakan Kara'nın iddiaları da dikkate alınmalıdır. Kara, faiz artırımının etkisiz olduğunu öne sürerken, Şimşek bu görüşe karşı çıkıyor. Şimşek, faiz artırımının olumlu sonuçlarını vurgulayarak karşı bir argüman sunuyor.

Geleceğe Yönelik Adımlar

Mehmet Şimşek, geleceğe yönelik atılacak adımlardan bahsederken, Merkez Bankası'nın ve hükümetin sermaye piyasalarını geliştirme çabalarını aktarıyor. Şimşek'e göre, bu adımların zamanla olumlu sonuçlarını göreceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.