Merkez Bankası güncel rezervleri nedir?

Merkez Bankası güncel rezervleri nedir?
Merkez Bankası güncel rezervleri nedir?

Döviz ve Altın Rezervlerindeki Değişim

1 Eylül Tarihindeki Rezerv Durumu

1 Eylül tarihindeki verilere göre, Merkez Bankası'nın döviz rezervi toplamı 120 milyar 624 milyon doları buluyordu. Bu miktarın içinde 41 milyar 858 milyon dolarlık altın rezervi ve 78 milyar 766 milyon dolarlık döviz rezervi bulunmaktaydı.

merkez-bankasi-guncel-rezervleri-nedir.jpg

8 Eylül Tarihindeki Güncel Rezerv Verileri

8 Eylül tarihi itibarıyla güncellenen verilere göre, altın rezervi 41 milyar 374 milyon dolara gerilerken, döviz rezervi 79 milyar 217 milyon dolara yükseldi. Bu da toplam rezervin 120 milyar 645 milyon dolar olarak açıklandığı anlamına geliyor. Bu hafta içinde rezervlerde yüzde 2,02'lik bir artış var.

Merkez Bankası'nın güncel rezervleri, ekonomi ve finans dünyasının yakından takip ettiği önemli bir gösterge olarak karşımıza çıkıyor. Döviz ve altın rezervlerindeki bu değişimler, ülke ekonomisinin sağlığına dair önemli ipuçları sunmaktadır. Bu verileri dikkatle izlemeye devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.