ÜNLÜ & Co kredi notu "AA+" ile değerini koruyor! İşte detaylar!

ÜNLÜ & Co kredi notu "AA+" ile değerini koruyor! İşte detaylar!
Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Japan Credit Rating (JCR) Eurasia'nın açıklamasına göre, ÜNLÜ & Co, "AA+" kredi notunu koruyarak yüksek kredi kalitesini sürdürüyor. İşte ayrıntılar ve firma açıklamaları.

ÜNLÜ & Co'nun Kredi Notu "AA+" Olarak Sabitleniyor!

Uluslararası Derecelendirme Kuruluşu Japan Credit Rating (JCR) Eurasia, Türkiye merkezli ÜNLÜ & Co'nun kredi notunu değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda, ÜNLÜ & Co'nun uzun vadeli ulusal kurum kredi derecelendirme notu "çok yüksek kredi kalitesi" anlamına gelen "AA+ (tr)" olarak belirlendi. Ayrıca, firma görünümünün de stabil olduğu ifade edildi.

Kredi Notu Değerlendirmesi Detayları

JCR-Eurasia tarafından yapılan açıklamaya göre, ÜNLÜ Yatırım Holding AŞ'nin uluslararası yabancı para notu "BB" ve görünümü "negatif" olarak belirlendi. Aynı şekilde, uluslararası yerel para notu da "BB" ve görünümü "negatif" olarak raporlandı.

Olumlu Sonuçların Ardındaki Nedenler

ÜNLÜ & Co tarafından yapılan açıklamada, firmanın kredi notunu korumasının altında yatan nedenler şunlar:

  • Gelir ve Kar İyileşmesi, 2022 mali yılında görülen ve 2023 finansal sonuçlarında da beklenen gelir ve kar yaratma kapasitesinde kayda değer iyileşme.
  • Tutarlı Gelir Akışı, İyi konumlanmış Grup şirketleri aracılığıyla sağlanan tutarlı ve yinelenen gelir akışı.
  • Öz Kaynak Tabanı, 2022 mali yılında toplam varlıklar içinde azalan öz kaynak seviyesine rağmen içsel öz kaynak yaratma kapasitesi ile desteklenen tatmin edici öz kaynak tabanı.
  • Sağlam Likidite Metrikleri, Yüksek kaliteli aktif büyümesi ile desteklenen sağlam likidite metrikleri.
  • Çeşitlendirilmiş Fonlama Yapısı, Tahvil ihraçları ile çeşitlendirilmiş fonlama yapısının finansal esneklik sağlaması.
  • Güçlü Ortaklık Yapısı, Saygın ortaklık yapısı ve köklü müşteri ilişkileri.
  • Kurumsal Yönetim Uyumu, Yurt içi ve yurt dışı müşterilerle kurumsal yönetime yüksek uyum.

ÜNLÜ & Co Yönetiminden Açıklama

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mahmut L. Ünlü, yaptığı açıklamada, finansal stratejileri ve yönetim yaklaşımlarıyla kredi derecelendirme notlarını "AA+" olarak koruduklarını belirtti. Ayrıca, ekonomik koşullara uyum sağlama, inovasyonu teşvik etme ve sürdürülebilir büyümeyi hedeflediklerini vurguladı.

Ünlü, "Başarılı kredi derecelendirme notumuz, sektördeki güçlü, yenilikçi ve istikrarlı faaliyetlerimizi sürdürme azmimizi yansıtıyor. Gelecekte de sektörde fark yaratan işlere imza atmaya devam edeceğiz." dedi.

Bu gelişmeler, ÜNLÜ & Co'nun kredi notunu koruma başarısının sadece bir sonucu olarak değil, aynı zamanda gelecekteki stratejilerini şekillendirmede de bir motivasyon kaynağı olarak kabul ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.