BANTLA PLASTİK CAMDAN NOT DEFTERİ YAPMAK

Kağıt ağaçtan üretilen bir malzeme olduğu için kağıt israfını önlemek aynı zamanda ormanları da korumak anlamına gelmektedir. Ormanları korumak her bireyin sorumluluğudur. Özellikle günlük hayatta kağıt israfı çok yapılmaktadır. Kısaca notlar yazılan kağıtlar ardından çöpe gitmektedir.

Bu israfa bantla plastik camdan not defteri yapmak iyi bir çözüm olacaktır. Kağıt israfını önleyerek ağaç kaybının önüne geçmek isteyenler bu uygulama sayesinde silinebilen bir not defteri elde etmiş olurlar ve en azından günlük hayatlarında kağıt israfını önleyebilirler.

Bu uygulamada dilenen boyutta bir plastik cam temin ediliyor. Camın arkası renkli bir bantla kaplanarak fon oluşturuluyor. Bir karton parçası ile elde edilen malzeme sert hale getiriliyor. Bir çerçeve içine konularak sabit bir not defteri oluşması sağlanabiliyor.

Plastik cam üzerine ispirtolu kalem ile yazı yazmak ve silmek mümkün oluyor. Bu kadar basit bir çalışmayla bantla plastik camdan not defteri yapmak mümkün. Bu şekilde hazırlanan not defterleri özellikle mutfaklarda son derece kullanışlı oluyor.

İhtiyaçlar bu not defterine yazılarak kağıt kullanımının önüne geçilmiş oluyor. Bu tarz çalışmaların yaygınlaşması ile gözle görülmeyen kağıt israfı da ortadan kalkıyor.

Kadınlar bu uygulamayı mutlaka yapmalı ve evlerinde kullanmalı. İşyerlerinde bile rahatlıkla kullanılabilir bir uygulama hem de plastik camdan not defteri hazırlamak son derece kolay. Bu çalışmayı arkadaşlara hediye ederek farkındalığın artmadı da sağlanabilir.

bantla-plastik-cam-not-defteri-yapmak

source

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BANTLA PLASTİK CAMDAN NOT DEFTERİ YAPMAK için yorumda bulun

    BANTLA PLASTİK CAMDAN NOT DEFTERİ YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BANTLA PLASTİK CAMDAN NOT DEFTERİ YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.