Basit Çatapat Yapımı!

basit-catapat-nasil-yapilir

Basit Çatapat Yapımı!

Birkaç kibrit ve taşla basit bir şekilde çatapat yapabilirsiniz. Evet bu paylaşımımızda sizlere basit şekilde eğlenebileceğiniz çatapatlar yapabileceksiniz. Küçükken hepimizin keyifle oynadığı çatapatları bu yazımızda ki bilgiyle yapabilecek ve keyifli zamanlar geçirebileceksiniz.

Eskiden çocukluğumuzun en çok sevilen oyunlarından birisi bakkaldan satın alınan çatapatları bir taş ile veya sert bir cisim ile patlatmaktı. Günümüzde bu tür çatapatların kalıp kalmadığını merak ediyorum doğrusu… aslında bakkallar yavaş yavaş tükeniyor.

Çünkü böyle ilginç ve güzel şeyler bakkallarda satılıyordu. Şimdi bir AVM ‘ye veya büyük bir süpermarkete gittiğinizde çatapat deseniz, eminim ki şaşkınlıkla yüzünüze bakarlar. Bu yazımda size paylaştığım anlatımlı videoda evde basit çatapat yapımı anlatılmaktadır.

Yapılışını öğrendikten sonra örnek resimdeki gibi çatapat keyfini yaşayabilirsiniz. Eskiler çatapatı bilir. Ancak yeniler ise o ne diye düşünebilirler. Sizi birazcık eskilere götürüp, çatapat anılarınızın tazelenmesini sağlayabildiysem ne mutlu bana…

basit-catapat-nasil-yapilir

Yukarıdaki anlatımlı videoda basit bir çatapat çalışması yapılmış. Umarım beğenirsiniz.

pétards – Feuerwerkskörper – firecrackers

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*