BAYAN UZUN HIRKA MODELLERİ

Uzun-Bayan-Hırka-Modelleri

Örgü bayan uzun hırka modelleri

Bayanların örgü işlerinde en çok sevdiği parçalardan birisi de hırkalar. Özellikle uzun olarak yapılan kışlık bayan hırka modelleri hem şık duruyor hem de kışın soğuk günlerinde sıcak tutmaya yardımcı oluyor.

Bugün sizler için örgü bayan uzun hırka modelleri göstermek istiyorum. Uzun bayan hırka modelleri benim çok hoşuma gitti ve sizlerle paylaşmak istedim.

Uzun bayan hırka modelleri yapılırken hemen hemen hepsinde aynı şiş örgüsü tekniği kullanılmış. Farklı olan tek şey ise hırkanın şekli.

Uzun bayan hırka modellerinin her birinde farklı detaylar yer almış diyebiliriz. Kimi hırka modelleri düz bir şekilde yapılırken kimisinde yakalar kullanılmış.

Uzun bayan hırka modelleri içerisinde benim en çok beğendiğim model bu oldu. Özellikle işlenen yaka bölümü çok şık durmuş. Oldukça geniş bir yaka işlenmiş. Bel kısmında ise yine örgü bir kemer yapılarak hırka daha şık bir hale getirilmiş.

Uzun bayan hırka modelleri içerisinde birde bu cepli modeli çok beğendim. Burada yapılan büyük ceplerin etrafına püsküller yapılmış. Bu şekilde hem güzel bir detay oluşturulmuş hem de hırka daha şık bir hale getirilmiş.

Uzun bayan hırka modelleri yapılırken tek renk ipler tercih edilmiş. Seçilen ipler ise kalın örgü iplerinden tercih edilmiş. Böylece hırka daha kalın olmuş.

Uzun bayan hırka modellerinde birde kol kısımları kısa tutulmuş. Bu da hırkayı daha farklı göstermiş. Bu hırkaları yapmanız biraz zaman alabilir. Yeterince vaktiniz yoksa ve böyle uzun süren el işlerini yapmakta zorlanıyorsanız eğer ara vererek bu hırkaları yapabilirsiniz.

kaynak: https://tr.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*