BAYKUŞ MOTİFLİ ÖRGÜ NASIL ÖRÜLÜR?

baykus-motifli-orgu

Baykuşlu örgü modeli

Baykuşlu örgüler veya motiflerine sahip kazak yada hırka gibi çalışmaları her zaman sevmişimdir. Bu yazımda sizlere bulduğum yabancı kaynak üzerindeki baykuş motifli örgü yapılışı hakkında bilgiler veren bu güzel paylaşımı sunmak istedim.

Beğeneceğinize eminim. Yabancı bir kaynakta bulduğum çalışmayı yapan bayan çok güzel anlatmış. Baykuşlu atkı modeli yapabilir veya baykuş motifli örgüler ortaya çıkarabiliriz hanımlar.

Özellikle de çocukların seveceği kazak veya örgü süveter modellerinin tam ortasına baykuş örneğini koysak fena olmaz hani? bence güzel durur hanımlar.

Bu modeli tek renk ip kullanarak yapıyorsunuz. Şiş işi baykuş motifli örgü yapımında ihtiyacınız olan yün ip ve şiş olup, videoyu izledikten sonra hemen örmeye karar vereceğinizden eminim hanımlar.

Daha önce baykuşlu atkı modeli veya baykuşlu örgü örnekleri paylaştığımızı hatırlıyorum. Onlar da zaten baykuş kelimesi geçtiği için bu yazımızın hemen altında karşınıza çıkacaklar. Onları da mutlaka inceleyin derim.

baykus-motifli-orgu

Çalışma yabancı anlatıma sahip. Türkçesini bulamadım. Ama sessize alıp izledikten sonra çok güzel baykuşlu kazak modeli yapabilir veya çocuklara baykuşlu örgülerde kullanabilirsiniz. Örgü örneği zor gibi gözüküyor. Ancak baykuşlu örgü kazak veya hırka yapımında önerdiğim bir çalışma.

Baykuş motifli örgü örneği

Örgüye yeni başlayanlara pek tavsiye etmiyorum. Çünkü kolay tarafları olsa da yine de zor bir model. Örgü uzmanı olmuş hanımlara öneriyorum desem yeridir. Çünkü bende cesaret edip yapamam gibime geliyor. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UC89fnRhk77bBiw92PgrD1Iw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*