BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI


Bebek battaniyesi için şık bir model

Bebek battaniyesi modellerini sizlere vermeye çalışıyorum. Özellikle bebekleri için hazırlık yapanlara bu süreçte farklı modeller ile yardımcı olmaya çalışıyorum. Bugün yine tığ ile yapabileceğiniz çok şık bir bebek battaniyesi modelini videolu olarak sizlere sunmaya çalışacağım.

Bebek battaniyesi modeli diğer battaniye modellerinden farklı olarak yapımı ortadan başlanan bir model. Yuvarlak işlenerek devam etse de modele eklenen köşe detaylar ile battaniye kare bir şekilde oluyor.

Battaniye üzerinde kullanılan dilimli çiçek desenleri çok şık duruyor. Hatta siz bu bebek battaniyesi modelini şal yapımında ve kırlent yapımında kullanabilirsiniz.

Bu bebek battaniyesinin en önemli özelliği ince bir ip ile işlenmesi gerektiği. İnce bir ip kullanılacağı için tığınızı da bu ipe uygun alan ince bir tığ seçmelisiniz.

Bebek battaniyesi modeli kız bebekler için oldukça uygun olan bir model burada pembe ip kullanılarak yapılmış ve çok hoş durmuş.

Battaniye ince ip ve tığ ile yapıldığı için bittiği zaman biraz hafif kalabilir. Bu nedenle isterseniz eğer bu battaniyenin altına uygun bir kumaş geçirebilir ve bu şekilde bebeklerin üzerine örterek kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem daha hoş duracaktır hem de bebeğin ısınmasını sağlayacaktır.

Bebek battaniyesi modelinin yapım aşamalarını detaylı bir şekilde incelemek için aşağıda yer alan videoyu dikkatli bir şekilde izleyebilirsiniz. Bu şekilde yapımını kısa sürede öğrenebilir ve güzel bir battaniye yapabilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=py0zjP-DF14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*