Birbirinden Güzel Buzdolabı Süsleri


Piyasada çeşit çeşit buzdolabı süsü satılmaktadır. Fakat kadınlar evlerinde tasarım güçlerini kullanarak birbirinden güzel buzdolabı süsleri yapabilirler. Buzdolabı süsü yapmak için sayısız malzeme kullanılabilir. Mutlaka olması gereken tek şey buzdolabına yapışmayı sağlayacak bir mıknatıstır.

Ayrıca malzemeleri birleştirmek için de kuvvetli bir tutkal kullanmak gerekir. Buzdolabı süsleri hem mutfakları renklendirmektedir hem de önemli notların göz önünde olmasını sağlar. Birçok evde aile fotoğraflarının magnet yardımıyla buzdolaplarına tutturuldukları görülür.

Kullandıkları buzdolabı süsleri ile kadınlar bir şekilde kendilerini yansıtmaktadır. Maden suyu kapakları birbirinden güzel buzdolabı süsleri yapmak için çok uygun materyallerdir. Maden suyu kapağının içine mıknatıs yapıştırılır dış tarafı ise boyanır. Kullanılacak motifler ve renkler uygulamayı yapacak kişinin hayal gücü ile ilgilidir.

Kapakların üzerine boyama yoluyla çeşitli desenler çalışılabilir ve eğer gerekiyorsa internetten de desen konusunda yardım alınabilir. Kişilerin evde yapabilecekleri buzdolabı süsleri için çok sayıda anlatım ve video internet üzerinde bulunmaktadır.

Kadınlar bu uygulamayı çocukları ile birlikte yaparsa hem hoş vakit geçirilmesi sağlanmış olur hem de çocukların el becerilerinin gelişmesinde katkısı olur. Boyama ile yapılacak başka bir ilginç buzdolabı süsü için kullanılan malzeme de tahta mandaldır.

Tahta mandallar boyanarak çeşitli buzdolabı süsleri yaratmak mümkündür. Mandalların bir tarafına mıknatıs yapıştırılır diğer tarafına ise istenilen motif çalışılır. Mandallarda sıkıştırma imkanı da olduğu için çok rahat kağıt ve benzeri malzemenin tutturulması da mümkün olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*